Czy biurko z regulacją wysokości to dobry wybór?

Czy biurko z regulacją wysokości to dobry wybór?

Czy biurko elektryczne będzie dobrym wyborem?

Zdecydowana większość z nas prowadzi siedzący tryb życia, który nie do końca jest korzystny dla naszego organizmu – zwiększa bowiem ryzyko pojawienia się nadwagi i otyłości, które prowadzą do wielu zaburzeń i chorób. Co więcej, długotrwałe siedzenie może być przyczyną bólu pleców, który jest problemem doskonale znanym wszystkim pracownikom biurowym. Co więc należy zrobić? Jednym z rozwiązań, które mogą pomóc jest wybór odpowiedniego biurka elektryczne i krzesła.


W tym artykule znajdziesz:
1. Biurko z opcją regulowanej wysokości
2. Asortyment sklepu Elzap


Biurko z opcją regulowanej wysokości

Biurka elektryczne umożliwiają połączenie pracy siedzącej z tą na stojącą. Rzecz jasna, nie chodzi o zamianę pracy siedzącej na stojącą, ale o przeplatanie tych dwóch trybów ze sobą. Już 15-20 minut pracy stojącej na 8 godzin siedzenia sprawi, że nasz kręgosłup odetchnie i nie będzie tak obciążony. Ogromną zaletą biurek elektrycznych jest też to, iż pozwalają one dostosować wysokość mebla do użytkownika. Odpowiednie dopasowanie biurka do wzrostu osoby siedzącej i utrzymywanie przez nią prawidłowej pozycji podczas siedzenia wpływa bowiem na zdrowszą postawę ciała i minimalizowanie ryzyka wystąpienia takich dolegliwości, jak ból pleców czy wady postawy.

Biurko z opcją regulowanej wysokości

Stanowisko pracy, czyli biurko, powinno być dopasowane do potrzeb i preferencji danego pracownika, który będzie z niego korzystał. Jeżeli naszym narzędziem pracy jest komputer stacjonarny, należy ustawić monitor wyżej niż jest umiejscowiona klawiatura, która powinna znajdować się na wysuwanym blacie. Z kolei minimalne różnica między nimi powinna wynosić 10 centymetrów. Sam blat biurka trzeba ustawić tak, aby można było zachować kąt prosty między ramieniem a przedramieniem, ponieważ jest to najbardziej naturalne położenie.

Nie należy także zapominać o wolnej przestrzeni na nogi pod biurkiem – powinna ona wynosić minimum 70 cm szerokości i 60 cm głębokości, a same nogi powinny spoczywać swobodnie na podłodze.

Biurka elektryczne zazwyczaj są wyposażone w różne udogodnienia, na przykład:

  • system antykolizyjny,
  • pamięć pozycji,
  • porty USB,
  • stopki poziomujące, które umożliwiają ustawienie biurka tak, aby było najbardziej stabilne nawet w wymagających warunkach,
  • wyświetlacz LCD.

Biurka elektryczne pracują w cichy i płynny sposób – to ostatnie dzięki systemowi soft start-stop, który sprawia, że biurko powoli startuje i tak samo zatrzymuje się. Bez efektu szarpnięcia. Wysokość można łatwo i płynnie regulować, a sama obsługa biurka jest bardzo intuicyjna.

Asortyment sklepu Elzap

Nowoczesne biurka elektryczne w atrakcyjnych cenach są dostępne w asortymencie firmy Elzap. Oprócz nich, sklep ten oferuje m.in.: krzesła biurowe, szafki, regały, szafy, kontenery i inne meble biurowe wysokiej jakości.

Asortyment sklepu Elzap