Drewniana kuchnia – inspirujące aranżacje i pomysły

Drewniana kuchnia to niewątpliwie klasyka, która wcale nie musi być prosta, czy skromna. Drewniane meble kuchenne z czarnymi, białymi czy szarymi dodatkami stały się oryginalnym pomysłem na nowoczesną aranżację kuchni. Prezentowane projekty kuchni mogą okazać się ciekawą inspiracją, a jednocześnie nadać pomieszczeniu rzadko spotykanego klimatu. 

drewniana kuchnia z czarnym połyskiem
Autor projektu: koncept3d.pl.
Bardzo duża aranżacja drewnianych mebli kuchennych zestawionych z czarnym połyskiem i wyspą na środku.
drewniana kuchnia
Autor projektu: koncept3d.pl.
Dla kontrastu mała kuchnia w całości z drewna. Wyjątek stanowi ciemny blat i zabudowa ściany.

Drewniana kuchnia z białym

Jeśli chcemy stworzyć przyjemny klimat w kuchni pełny ciepła i naturalności, a zarazem w nowoczesnym wydaniu warto postawić na drewniane meble kuchenne z bielą. Poniższe projekty to właśnie takie połączenie, czyli przejaw klasyki w nowoczesnym wydaniu. Nadmieńmy, że to właśnie drewno zestawione z bielą jest według naszych obserwacji najczęściej wybieraną konfiguracją kolorystyczną.

biała kuchnia z drewnem Dąb Craft Złoty
Autor projektu: koncept3d.pl.
Bardzo często pojawiająca się kompozycja drewna z bielą.
meble kuchenne drewniane z białym
Autor projektu: koncept3d.pl.
Zwróćmy uwagę na sposób otwierania szafek. W szafkach dolnych zastosowano uchwyty frezowane, a w górnych fronty opuszczone poniżej korpusu.

Kuchnia w drewnie z szarym

Dość spokojne aranżacje kuchni drewnianych z szarościami z pewnością zdobędą wielu miłośników. Kuchnia w nowoczesnym stylu i spokojnej tonacji przykuje uwagę większości, gdyż należy do dość popularnych koncepcji. Wierzymy, że i Wam się spodoba. Pamiętajmy, że szarości występują w wielu odcieniach. Z tego też powodu bez problemu powinniśmy wybrać ten idealny i najwłaściwszy.

kuchnia drewniana z szarym i białym blatem
Autor projektu: koncept3d.pl.
Rewelacyjną alternatywą dla czerni okazać się może ciemny grafit albo szarość. Takie zestawienie z drewnem jest godne uwagi.

Kuchnia czarno drewniana

Zestawienie czerni i drewna to istny kosmos. Co sprawia, że pomimo wielu czarnych elementów nasze wnętrze nie wygląda na przygnębiające, czy ciasne?

  • bez wątpienia sukcesem jest właściwy dobór kolorów i odpowiednia aranżacja. Ciepło i naturalność płynąca z drewna odgrywa tutaj bardzo ważną, jeśli nie najważniejszą rolę. Tego typu połącznie kolorystyczne należy do jednych z najmodniejszych trendów we współczesnych aranżacjach kuchni
  • duża przestrzeń sprawia wrażenie wolności i komfortu – jeśli oczywiście mamy taką możliwość. Za sprawą połączenia kuchni i salonu czujemy spokój i nastrój do relaksu. Połączenie kuchni z salonem to dobry sposób na wprowadzenie do wnętrza dużo naturalnego światła poprzez okna tarasowe czy balkonowe
  • nawet niewielki szczegół w postaci obrazów, designerskich lamp albo innych dodatków z łatwością ożywi nasze wnętrze. Drewniana kuchnia w połączeniu z czernią nie musi nas przytłaczać i być zimna
drewniane meble kuchenne z lamelami
Autor projektu: koncept3d.pl.
Kiedy decydujemy się na meble drewniane pamiętajmy żeby nie wplatać zbyt wielu kolorów!
kuchnia czarny mat z drewnem
Autor projektu: koncept3d.pl.
Jednym z najczęściej i najchętniej wybieranych dekorów drewna będzie niewątpliwie Dąb Odwieczny.
kuchnia czarny połysk z drewnem
Autor projektu: koncept3d.pl.
Złoto ciągle w modzie! Tego typu dodatki stanowią łakomy kąsek dla przyszłych użytkowników!

Drewniana kuchnia: podsumowanie

Jak widzimy, jest wiele sposobów na ożywienie ciemnego wnętrza lub rozbudzenie klasycznego drewna. Można spokojnie wprowadzić do kuchni dużo czarnych elementów zachowując ład i harmonię. Pamiętajmy, ciemne kuchnie zawsze najlepiej rozjaśnić drewnem zachowując naturalne umeblowanie. Ciemna kuchnia nie jest już wyzwaniem dla odważnych projektantów, ale staje się codziennością.

Projekty oraz aranżacje wykonała firma koncept3d.pl.