Drewniana kuchnia – inspirujące aranżacje i pomysły

Drewniana kuchnia to niewątpliwie klasyka, która wcale nie musi być prosta, czy skromna. Drewniane meble kuchenne z czarnymi, białymi czy szarymi dodatkami stały się oryginalnym pomysłem na nowoczesną aranżację kuchni. Prezentowane projekty kuchni mogą okazać się ciekawą inspiracją, a jednocześnie nadać pomieszczeniu rzadko spotykanego klimatu. 

drewniana kuchnia z czarnym połyskiem
Autor projektu: koncept3d.pl.
Bardzo duża aranżacja drewnianych mebli kuchennych zestawionych z czarnym połyskiem i wyspą na środku.
drewniana kuchnia
Autor projektu: koncept3d.pl.
Dla kontrastu mała kuchnia w całości z drewna. Wyjątek stanowi ciemny blat i zabudowa ściany.

Drewniana kuchnia z białym

Jeśli chcemy stworzyć przyjemny klimat w kuchni pełny ciepła i naturalności, a zarazem w nowoczesnym wydaniu warto postawić na drewniane meble kuchenne z bielą. Poniższe projekty to właśnie takie połączenie, czyli przejaw klasyki w nowoczesnym wydaniu. Nadmieńmy, że to właśnie drewno zestawione z bielą jest według naszych obserwacji najczęściej wybieraną konfiguracją kolorystyczną.

biała kuchnia z drewnem Dąb Craft Złoty
Autor projektu: koncept3d.pl.
Bardzo często pojawiająca się kompozycja drewna z bielą.
meble kuchenne drewniane z białym
Autor projektu: koncept3d.pl.
Zwróćmy uwagę na sposób otwierania szafek. W szafkach dolnych zastosowano uchwyty frezowane, a w górnych fronty opuszczone poniżej korpusu.

Kuchnia w drewnie z szarym

Dość spokojne aranżacje kuchni drewnianych z szarościami z pewnością zdobędą wielu miłośników. Kuchnia w nowoczesnym stylu i spokojnej tonacji przykuje uwagę większości, gdyż należy do dość popularnych koncepcji. Wierzymy, że i Wam się spodoba. Pamiętajmy, że szarości występują w wielu odcieniach. Z tego też powodu bez problemu powinniśmy wybrać ten idealny i najwłaściwszy.

kuchnia drewniana z szarym i białym blatem
Autor projektu: koncept3d.pl.
Rewelacyjną alternatywą dla czerni okazać się może ciemny grafit albo szarość. Takie zestawienie z drewnem jest godne uwagi.

Kuchnia czarno drewniana

Zestawienie czerni i drewna to istny kosmos. Co sprawia, że pomimo wielu czarnych elementów nasze wnętrze nie wygląda na przygnębiające, czy ciasne?

  • bez wątpienia sukcesem jest właściwy dobór kolorów i odpowiednia aranżacja. Ciepło i naturalność płynąca z drewna odgrywa tutaj bardzo ważną, jeśli nie najważniejszą rolę. Tego typu połącznie kolorystyczne należy do jednych z najmodniejszych trendów we współczesnych aranżacjach kuchni
  • duża przestrzeń sprawia wrażenie wolności i komfortu – jeśli oczywiście mamy taką możliwość. Za sprawą połączenia kuchni i salonu czujemy spokój i nastrój do relaksu. Połączenie kuchni z salonem to dobry sposób na wprowadzenie do wnętrza dużo naturalnego światła poprzez okna tarasowe czy balkonowe
  • nawet niewielki szczegół w postaci obrazów, designerskich lamp albo innych dodatków z łatwością ożywi nasze wnętrze. Drewniana kuchnia w połączeniu z czernią nie musi nas przytłaczać i być zimna
drewniane meble kuchenne z lamelami
Autor projektu: koncept3d.pl.
Kiedy decydujemy się na meble drewniane pamiętajmy żeby nie wplatać zbyt wielu kolorów! Dwukolorowe kuchnie w modzie!
kuchnia czarny mat z drewnem
Autor projektu: koncept3d.pl.
Jednym z najczęściej i najchętniej wybieranych dekorów drewna będzie niewątpliwie Dąb Odwieczny.
kuchnia czarny połysk z drewnem
Autor projektu: koncept3d.pl.
Złoto ciągle w modzie! Tego typu dodatki stanowią łakomy kąsek dla przyszłych użytkowników!

Drewniana kuchnia: podsumowanie

Jak widzimy, jest wiele sposobów na ożywienie ciemnego wnętrza lub rozbudzenie klasycznego drewna. Można spokojnie wprowadzić do kuchni dużo czarnych elementów zachowując ład i harmonię. Pamiętajmy, ciemne kuchnie zawsze najlepiej rozjaśnić drewnem zachowując naturalne umeblowanie. Ciemna kuchnia nie jest już wyzwaniem dla odważnych projektantów, ale staje się codziennością.

Projekty oraz aranżacje wykonała firma koncept3d.pl.

Scroll to Top