Granatowa kuchnia – inspirujące aranżacje

Granatowa kuchnia to koncepcja, która często pojawia się w wybieranych przez was kuchniach. Dlaczego? Ponieważ jest to kolor pomiędzy jasnym a ciemnym, ponieważ występuje w wielu odcieniach, ponieważ połączymy go z ciekawymi dekorami drewna. Na uzasadnienie naszych słów przedstawiamy ciekawe i bardzo nowoczesne aranżacje mebli kuchennych.

granatowa kuchnia
Autor projektu: koncept3d.pl.
Meble kuchenne w kolorze granatowym rewelacyjnie wyglądają w towarzystwie drewna. Każdy dodatek dodaje do całości czegoś ekstra!

Kuchnia granatowa z drewnem

Granatowa kuchnia z drewnem to niewątpliwie hit ostatnich lat. Wystarczy spojrzeć na prezentowane zdjęcia, a cała pozytywna energia bijąca z wnętrza przełoży się na nasze samopoczucie. Granatowa kuchnia daje poczucie ciepła rodzinnego pomimo skojarzeń związanych z codziennymi obowiązkami. Tak, to prawda – mówiąc o kuchni warto docenić męża przygotowującego kolację, czy żonę czekającą codziennie z pysznym obiadem, bo ich zaangażowanie i umiejętności nie biorą się znikąd.

kuchnia granatowa
Autor projektu: koncept3d.pl.
Drewnianych dodatków wcale nie musi być dużo. Nawet kawałek w formie blatu roboczego już zmienia oblicze całej kuchni.

Meble kuchenne granatowe – nie zapominajmy o oświetleniu

Dużo światła w kuchni to podstawa, a nawet kluczowa zasada ergonomii. Kuchnia w mocnym kolorze wymaga rozświetlenia, a projektant poradził sobie z wyzwaniem wykorzystując kilka opcji. Po pierwsze, popularne okna narożne robią niesłychaną robotę. W naszym projekcie granatowej kuchni okno zostało zabudowane meblami przez co blask jaki bije z zewnątrz wydaje się nieco mocniejszy. Dodatkowo wokół okna zaplanowaliśmy fronty i blat drewniany, który lepiej odbija światło i doświetla zakamarki. Po drugie oświetlenie LED’owe w otwartym regale i pod szafkami wiszącymi.

granatowa kuchnia z otwartym regałem
Autor projektu: koncept3d.pl.
Nie zapominajmy o solidnym oświetleniu naszej zabudowy. Zwróćmy również uwagę na ciekawy i pomysłowy regał z prawej strony.

Kuchnia biało granatowa

Kiedy myślimy o odważniejszym kolorze naszej kuchni, warto zwrócić uwagę na przedstawione niżej wizualizacje. Jasnogranatowy, nawet wpadający w niebieski kolor to kwintesencja nowoczesności. Uciekamy się tutaj do naturalnych kolorów, ale zarazem kolorów ciepłych i napawających nas pozytywną energią. Jeśli tego typu projekty wywołują u nas pozytywne emocje, warto przemyśleć takie koncepcje…

kuchnia granatowe fronty
Autor projektu: koncept3d.pl.
Granatowe fronty zestawione z białymi szafkami górnymi i blatem w kolorze Dębu Lancelot.

Granatowe kuchni – inspiracje

Oczywiście możliwości konfiguracji mebli kuchennych w prezentowanym kolorze jest znacznie więcej. Zachęcamy do zapoznania się z innymi inspiracjami. Wierzymy, że spokojnie zaczerpniecie jakieś ciekawe pomysły i wpleciecie je we własne 4 ściany.

ciekawy stolik z lamelami w kuchni
Autor projektu: koncept3d.pl.
Pomysł na ciekawy i niebanalny stolik kuchenny z lamelami i wiszącymi lampkami.
granatowa kuchnia inspiracje
Autor projektu: koncept3d.pl.
Długie uchwyty listwowe przebojem wdarły się w modne zabudowy kuchenne.
kuchnia granatowa z drewnem
Autor projektu: koncept3d.pl.
Pomysł na ciekawy półwysep w meblach kuchennych.
niebieska kuchnia
Autor projektu: koncept3d.pl.
Okno narożne w kuchni posiada wiele zalet o których chyba nikomu nie trzeba przypominać.

Projekty oraz aranżacje wykonała firma koncept3d.pl.

Scroll to Top