Jak powinna wyglądać pielęgnacja sztucznych rzęs?
Sztuczne rzęsy to w ostatnich latach bardzo popularne rozwiązanie, które jest wygodne i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Dzięki nim oczy nabierają wyrazistego spojrzenia, a twarz staje się pełniejsza. Trzeba jednak wiedzieć, że dbanie o higienę oka oraz ich właściwa pielęgnacja jest niezbędna do przedłużenia ich trwałości, dlatego warto w odpowiedni sposób o nie dbać oraz przestrzegać zaleceń dotyczących ich mycia i pielęgnacji. Jak więc to robić? Jak dokładniej dbać o sztuczne rzęsy? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!
W tym artykule znajdziesz:
1. Czy pielęgnacja sztucznych rzęs jest obowiązkowa?
2. Pielęgnacja sztucznych rzęs 48 godzin po zabiegu
3. Jak myć sztuczne rzęsy?
4. Jak często myć sztuczne rzęsy?
5. W jaki sposób dbać o sztuczne rzęsy?
6. Jak długo można nosić sztuczne rzęsy?
Czy pielęgnacja sztucznych rzęs jest obowiązkowa?
Tak jak wspomnieliśmy, dbanie o higienę oka oraz pielęgnacja sztucznych rzęs jest niezbędna do przedłużenia ich trwałości oraz utrzymania zdrowia naturalnych rzęs i oczu. To dlatego, że niewłaściwie dobrane kosmetyki i źle dobrana technika czyszczenia, może osłabić wiązanie kleju, co będzie prowadziło do wypadania włosków, a tym samym przerzedzenia rzęs. Ponadto, brak ich regularnego czyszczenia może prowadzić do podrażnień oczu oraz reakcji alergicznych, które najczęściej wynikają z braku usuwania zanieczyszczeń fizjologicznych, takich jak martwy naskórek i ropa, a nie źle wykonanej stylizacji. Wobec tego, podstawą będzie przestrzeganie zaleceń dotyczących ich mycia i pielęgnacji. Jak zatem powinno dbać się o sztuczne rzęsy bezpośrednio po zabiegu? Już podpowiadamy!
Pielęgnacja sztucznych rzęs 48 godzin po zabiegu
Po wykonaniu sztucznych rzęs najważniejsze będzie pierwsze 48 godzin od momentu ich aplikacji. W tym czasie klej, który mocuje je do powieki ulega wiązaniu, dlatego nie wolno ich:
- czyścić,
- moczyć,
- dotykać,
- pocierać,
- rozczesywać,
- malować,
- korzystać z kosmetyków do makijażu,
- korzystać z kosmetyków do demakijażu,
- korzystać z basenu,
- korzystać z sauny.
Najlepiej więc podczas pierwszych 48 godzin zachować szczególną ostrożność, aby klej uległ związaniu i przymocował rzęsy na dłużej. Po upływie tego czasu nadal warto traktować je delikatnie, ale nie powinno unikać się ich mycia. To dlatego, że są one przyklejone w niewielkiej odległości od brzegu powieki, w związku z czym powstaje szczelina, w której gromadzą się zanieczyszczenia, wydzieliny i resztki makijażu. To powoduje, że stanowią one idealne środowisko dla bakterii. Jak więc robić to prawidłowo? Już wyjaśniamy!
Jak myć sztuczne rzęsy?
Do mycia sztucznych rzęs nie powinno się używać kosmetyków zawierających silikony, alkohol i oleje. To samo dotyczy demakijażu oka, do którego lepiej wybrać płyn micelarny na bazie wody, ponieważ płyny dwufazowe najczęściej mają w składzie oleiste substancje, które osłabiają wiązanie kleju i skracają trwałość przedłużonych rzęs. Ponadto, nie powinno się używać klasycznych, bawełnianych płatków do demakijażu oraz patyczków higienicznych, dlatego że mogą pozostawiać na nich nieestetyczne włókna. Biorąc to wszystko pod uwagę, najlepszym wyborem będą profesjonalne preparaty do czyszczenia sztucznych rzęs, które nie będą osłabiały kleju, a mimo to pozwolą dokładnie oczyścić je z różnego rodzaju zanieczyszczeń. Takie produkty można aplikować palcami, specjalnie przeznaczonymi do tego aplikatorami welurowymi lub wielorazowymi pędzelkami. W każdym z tych przypadków należy robić to delikatnie, najlepiej kolistymi ruchami, tak aby nie wyrywać pojedynczych włosków. Na koniec wybrany preparat trzeba spłukać ciepłą, ale nie gorącą wodą, a po umyciu rzęs delikatnie osuszyć je ręcznikiem papierowym i rozczesać czystą szczoteczką do rzęs. Dzięki temu kępki pozostaną piękne i puszyste.
Jak często myć sztuczne rzęsy?
Aby utrzymać sztuczne rzęsy w dobrym stanie i wydłużyć ich trwałość, warto myć je regularnie przy użyciu dedykowanych produktów do demakijażu i czyszczenia. Trzeba jednak pamiętać, że można zacząć myć je dopiero po upływie 48 godzin od momentu aplikacji, tak aby nie osłabić wiążącego się kleju. Po upływie wymaganej ilości czasu, zaleca się myć je co najmniej raz w tygodniu, a najlepiej co kilka dni. Jeżeli przedłużanie zostało wykonane w profesjonalnym salonie, najlepiej stosować się do zaleceń kosmetyczki, która powinna dokładnie opisać cały proces, natomiast w przypadku zdejmowanych sztucznych rzęs, częstotliwość ich mycia będzie zależała od tego, jak często się ich używa, ponieważ po każdym ściągnięciu należy je oczyścić i osuszyć.
W jaki sposób dbać o sztuczne rzęsy?
Sztuczne rzęsy to idealny wybór dla kobiet, które chcą zaoszczędzić czas i pieniądze, a przy tym zależy im na uzyskaniu bardzo wyrazistego spojrzenia. Aby jednak utrzymały się odpowiednio długo, kluczowe jest przestrzeganie kilku zasad, które będą miały ogromny wpływ na ich trwałość. Zaliczamy do nich między innymi:
1. Powinno się unikać moczenia ich w wodzie oraz aplikacji na nie olejów, ponieważ mogą osłabić klej, który utrzymuje je na powiekach. Wobec tego, do ich pielęgnacji zaleca się stosowanie jedynie delikatnych produktów dedykowanych do rzęs oraz usuwania makijażu z oczu.
2. Powinno się unikać pocierania oczu i rzęs, ponieważ może spowodować to uszkodzenie, odklejenie i wypadanie rzęs.
3. Do sztucznych rzęs nie powinno się używać tuszu, ponieważ może to spowodować ich uszkodzenie oraz skrócenie czasu ich trwałości.
4. Do sztucznych rzęs nie należy używać zalotki, ponieważ jej działanie może zniszczyć doczepione włoski, a tym samym skrócić czas ich trwałości.
5. Nie należy stosować olejków i odżywek do rzęs, bez wcześniejszej konsultacji z kosmetyczką, która przedłużyła rzęsy. To dlatego, że niektóre składniki mogą osłabić działanie kleju, przyspieszając tym samym wypadanie włosków.
6. Nie powinno się samodzielnie usuwać sztucznych rzęs, ponieważ można w ten sposób podrażnić oczy. Najlepiej więc udać się do specjalistki, która wykorzysta do tego profesjonalne narzędzia i preparaty.
7. W przypadku samodzielnej aplikacji sztucznych rzęs, bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na skład kleju, ponieważ niektóre substancje mogą powodować reakcje alergiczne.
8. Sztuczne rzęsy powinno się przechowywać w oryginalnym opakowaniu lub specjalnym pudełeczku, które ochronią je przed uszkodzeniami.
Jak długo można nosić sztuczne rzęsy?
Sztuczne rzęsy to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Przy odpowiedniej pielęgnacji, można nosić je nawet do kilku tygodniu, ale bardzo ważna będzie tutaj kondycja naturalnych rzęs, ponieważ to od niej będzie zależała trwałość wykonanego zabiegu. Tutaj trzeba więc pamiętać, że u niektórych osób naturalne rzęsy potrzebują regeneracji po kilku zabiegach przedłużenia. Oznacza to, że część kobiet może niemal bez przerwy uzupełniać naturalne rzęsy, dzięki czemu nie potrzebują zalotki czy mocnego tuszu, natomiast inne muszą robić co jakiś czas przerwy, aby odżywić naturalne włoski.
Skomentuj