Jakie są najnowsze innowacje w dziedzinie automatycznego sprzątania?

Jakie są najnowsze innowacje w dziedzinie automatycznego sprzątania?

Jaki robot sprzątający wybrać?

Roboty sprzątające to doskonała alternatywa dla tradycyjnego odkurzacza. Wielu z nas ma problem z zachowaniem czystości podłóg. Małe dzieci, zwierzęta oraz natłok obowiązków skutecznie przeszkadzają w utrzymaniu porządku. Automatyczne roboty sprzątające nie tylko upraszczają ten proces, ale także pozwalają zaoszczędzić dużą ilość wolnego czasu. Które z nich są więc warte uwagi? Jaki robot sprzątający wybrać? Tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Wykorzystanie sztucznej inteligencji
2. Połączenie funkcji odkurzacza i mopowania
3. Roboty sprzątające dla alergików i astmatyków


Wykorzystanie sztucznej inteligencji

Ciągły rozwój technologiczny przyczynia się do stosowania coraz bardziej zaawansowanych technologii. W robotach sprzątających bardzo często wykorzystywana jest sztuczna inteligencja (AI), która odpowiada za skuteczne omijanie przeszkód oraz tworzenie mapy mieszkania. Wirtualny plan sprzątania umożliwia zachowanie maksymalnej efektywności czyszczenia. Niektóre urządzenia pozwalają nawet na wysłanie zdjęcia napotkanej przeszkody – tak, aby użytkownik samodzielnie mógł zdecydować, co z nią zrobić.

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest również w trybach automatycznych, które samodzielnie rozpoznają rodzaj powierzchni oraz zabrudzenia, dopasowując optymalne parametry czyszczenia. AI odpowiada także za tworzenie spersonalizowanego harmonogramu sprzątania, który uwzględni Twój tryb życia oraz porę dnia optymalną na porządki. Wykorzystanie dodatkowych aplikacji mobilnych ułatwia jednocześnie samodzielną zmianę ustawień, jeśli te zaproponowane automatycznie nam nie odpowiadają. Nie jesteś pewien, które urządzenie warto wybrać? Sprawdź poradnik na stronie: https://www.mediaexpert.pl/poradniki/male-agd/ranking-robotow-sprzatajacych. Znajdziesz w nim liczne wskazówki i porady zakupowe (jedyne, czego nie można zautomatyzować, to procesu wyboru odkurzacz)!

Połączenie funkcji odkurzacza i mopowania

Najbardziej zaawansowane urządzenia łączą w sobie funkcje mopa i odkurzacza, dzięki czemu możesz zapomnieć o obowiązkach domowych. Czyszczenie na mokro i sucho pozwala na zachowanie najwyższego poziomu czystości podłóg. Ciekawe rozwiązanie proponuje firma Tefal. Robot sprzątający X-Plorer S75 wyposażony został w technologię automatycznego dozowania wody. System Aqua Power umożliwia dopasowanie sposobu mycia do rodzaju zabrudzenia i typu powierzchni. W ten sposób radzi sobie nawet z zaschniętymi plamami. A wszystko to w bardzo atrakcyjnej cenie – poniżej 1500 zł.

Dokładny poziom czyszczenia zapewnia także robot sprzątający PHILIPS Aqua. Jednoczesne odkurzanie i mycie podłogi odpowiada za dokładne usunięcie nawet najmniejszych drobinek kurzu i pyłu. Dodatkowy tryb Carpet Boost zwiększa moc ssania, ułatwiając efektywne usuwanie zabrudzeń z wykładzin i dywanów.

Roboty sprzątające dla alergików i astmatyków

Najbardziej zaawansowane urządzenia zawierają wieloetapowy system filtrowania, który umożliwia usunięcie nawet 99.99% kurzu i alergenów. Szczególną popularnością wśród alergików i astmatyków cieszą się modele wyposażone w system wydajnych filtrów HEPA. Ich największą zaletą jest zdolność do wychwytywania nawet najmniejszych cząstek, w tym wirusów, bakterii i pierwotniaków. Przyczyniają się tym samym do znacznego polepszenia jakości powietrza w domu.

Filtry HEPA zwiększają przy tym efektywność sprzątania. Zapobiegają bowiem ponownemu uwalnianiu zanieczyszczeń do pomieszczenia. Dzięki temu zmniejszysz konieczność częstego odkurzania i mycia podłogi. Warto pamiętać jednocześnie o regularnej wymianie filtra. Konserwacja zgodna z zaleceniami producenta pozwoli na zachowanie pełnej funkcjonalności urządzenia.