Kuchnia na jednej ścianie – odkryj ciekawe pomysły na zabudowę

Kuchnia na jednej ścianie to wizualnie najprostsza z możliwych zabudów. Dlaczego? Ponieważ wykorzystujemy tylko jedną ścianę a ciekawym i dodatkowym elementem może stać się wyspa czy półwysep. Pisząc najprostsza, nie mamy na myśli najłatwiejsza w zaprojektowaniu. Często ograniczające nas miejsce, czy gotowe podłącza stają się prawdziwym wyzwaniem dla projektantów. Przyglądnijmy się więc kilku praktycznym projektom, być może znajdziemy coś właśnie dla siebie. Jeśli jednak kuchnia na jednej ścianie jest tą której szukasz zachęcamy do zapoznania się z artykułami na temat kuchni w L i kuchni w U.

Kuchnia na jednej ścianie
Autor projektu: koncept3d.pl.
Jak widzimy na zdjęciu, meble kuchenne na jednej ścianie wcale nie muszą być nudne i niepraktyczne.
Kuchnia na jednej ścianie
Autor projektu: koncept3d.pl.
Dzięki połączeniu modnych kolorów z powodzeniem uzyskamy oczekiwany efekt 'wow’.

Kuchnia na jednej ścianie z elegancką witrynką

Niejednokrotnie zastanawiamy się co zrobić aby naszą kuchnię uczynić ładniejszą i ciekawszą. Oczywiście poza wplataniem niebanalnych kolorów i elementów dekoracyjnych możemy do tego celu wykorzystać bardzo modne w ostatnim czasie witrynki aluminiowe. Występują one w różnych kolorach, m. in. czarnym, złotym, aluminiowym i białym. Tak więc spokojnie zestawimy je chociażby z uchwytami zachowując jedność całej kompozycji.

Kuchnia wzdłuż jednej ściany
Autor projektu: koncept3d.pl.
Dodatki w formie witryn stały się prawdziwym hitem w ostatnim czasie. Możemy nią z powodzeniem zakończyć jednorzędową zabudowę.
czarna witrynka w kuchni jednorzędowej
Autor projektu: koncept3d.pl.
Jako wypełnienie witryny możemy zastosować szkło w przeróżnych odcieniach i o różnej przezroczystości.
Kuchnia na jednej ścianie
Autor projektu: koncept3d.pl.
Pamiętajmy o odpowiednim oświetleniu blatu roboczego i witrynek.

Kuchnia jednorzędowa z wyspą

Nowoczesne zabudowy kuchenne na jednej ścianie to w większości przypadków symetryczne kształty i niebanalne dodatki. Jeśli jest taka możliwość i układ pomieszczenia na to pozwala, to ciekawym i na pewno praktycznym elementem stać się może wyspa kuchenna. Nie czarujmy się, kuchnia jednorzędowa to zapewne mało miejsca do pracy a tym bardziej zjedzenia posiłku. Dodatkowy blat roboczy może okazać się wybawieniem i fantastycznym wizualnym dodatkiem do całości. Jeśli mamy więc taką możliwość rozważmy rozwiązanie w postaci wyspy kuchennej.

wyspa w kuchni jednorzędowej
Autor projektu: koncept3d.pl.
Poza efektem praktycznym wyspa stanowi także efekt wizualny. To na niej nasi goście skupić mogą swoją uwagę.

Zabudowa kuchenna na jedną ścianę ze skosem

Czasem bywa niestety tak, że przez nasze pomieszczenie przechodzi skos. Jest to dodatkowe wyzwanie dla projektantów, ale także spora utrata miejsca dla użytkownika kuchni. Ściany niestety zburzyć się nie da, lecz można dostosować meble do niej. Tak na marginesie… skos może też być pewną ciekawą formą, która w pewnym sensie przykuje wzrok.

kuchnia na jedną ścianę ze skosem
Autor projektu: koncept3d.pl.
Niewielkie mieszkanie z kuchnią po prawej i regałem po lewej stronie. Skos został opanowany 🙂

Kuchnia na jednej ścianie – zabudowa kuchenna na całą ścianę

Jak widzimy możliwości na zaprojektowanie kuchni wzdłuż jednej ściany jest całkiem sporo. Nawet jeśli są to możliwości nie układowe, ale stricte wizualne. Każda, nawet najtrudniejsza przestrzeń może zostać maksymalnie wykorzystana pod warunkiem, że przemyślimy ją na 100%. Jeśli mamy taką możliwość wykorzystajmy do zabudowy całą ścianę. Dodatkowe miejsce na przechowywanie może okazać się zbawienne!

Kuchnia wzdłuż jednej ściany
Autor projektu: koncept3d.pl.
Kuchnia na jednej ścianie z dwoma głębokościami szafek wiszących. Jest to bardzo popularne obecnie rozwiązanie.
Kuchnia na jednej ścianie
Autor projektu: koncept3d.pl.
Bardzo ważne jest, aby kolorystyka kuchni na jednej ścianie została dobrana z głową. Przesyt nie jest pożądanym zjawiskiem.

Projekty oraz aranżacje wykonała firma koncept3d.pl.

Scroll to Top