Kuchnia z półwyspem – inspirujące aranżacje

Kuchnia z półwyspem to bardzo często występujący motyw w naszych kuchniach. Czasem jednak nie potrafimy wyobrazić sobie jak dany półwysep wyglądać będzie w konkretnym pomieszczeniu. Oczywiście na pomoc przychodzimy z propozycjami. Zanim jednak, chcielibyśmy przedstawić kilka naszych przykładowych realizacji/inspiracji wraz z krótkimi komentarzami. Mamy nadzieję, że któraś przypadnie Państwu do gustu i pomoże w podjęciu decyzji.

Zachęcamy również do zapoznania się z ciekawym artykułem dotyczącym wyspy kuchennej. Warto wspomnieć, iż wyspa kuchenna jest świetną alternatywą dla półwyspu.

kuchnia z półwyspem i czarnym sprzętem AGD
Autor projektu: koncept3d.pl.
Półwyspem to dobry pomysł w momencie kiedy chcemy zaopatrzyć się w ciekawe krzesła.
kuchnia z półwyspem
Autor projektu: koncept3d.pl.
Kuchnia z półwyspem wykończonym eleganckimi, nowoczesnymi i bardzo ładnymi lamelami.
półwysep w kuchni
Autor projektu: koncept3d.pl.
Półwysep kuchenny warto zakończyć niebanalnym elementem – może nim być chociażby aluminiowa witrynka z szybą.
granatowa kuchnia z półwyspem i jadalnią
Autor projektu: koncept3d.pl.
Półwysep wcale nie musi służyć do siedzenia. Może stanowić formę ciekawej dekoracji bądź po prostu oddzielenia kuchni od jadalni – jak w powyższej granatowej kuchni.

Otwarta kuchnia z półwyspem

Nie ważne czy kuchnia jest nowoczesna czy bardziej klasyczna. Elementy typu lada kuchenna stanowią bardzo fajny dodatek zarówno praktyczny jak i designerski. Dodatek taki wykonać możemy według własnego uznania a zestawienie kilku kolorów nie będzie stanowić problemu. Nie ważne również, czy kuchnia jest na dwóch czy trzech ścianach. Jeśli jest na to miejsce to możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.

otwarta kuchnia z półwyspem
Autor projektu: koncept3d.pl.
Nowoczesna i modna kuchnia z półwyspem otwartym na salon. Tego typu lada stanowić może świetne oddzielenie od salonu.
półwysep kuchenny z szufladami
Autor projektu: koncept3d.pl.
Prosty, ale jednak przyciągający wzrok półwysep z szufladami i czarnymi długimi uchwytami.
Półwysep kuchenny do siedzenia
Autor projektu: koncept3d.pl.
Półwysep kuchenny z możliwością siedzenia od tyłu. Po wewnętrznej stronie znajdują się szufladki i jeden front z dostępem do rogu.

Półwysep w formie zwykłej lady

Czasem nie potrzeba wielkich pomysłów a najlepsze okazują się te najzwyklejsze. Czy tradycyjna kuchenna lada może należeć właśnie do tych prostych, ale uniwersalnych koncepcji? Niewątpliwie tak. Szczególnie uwidacznia się to w momencie, kiedy do wykorzystania nie mamy wielkiej przestrzeni. Kuchenna lada może być wówczas najlepszym pomysłem.

lada kuchenna
Autor projektu: koncept3d.pl.
Czasami półwysep wcale nie musi być duży i zabudowany. Zamiast tego możemy zastosować po prostu zwykłą, prostą ladę kuchenną.
dwupoziomowy półwysep w kuchni
Autor projektu: koncept3d.pl.
Dwupoziomowy półwysep dokładany do głównej części kuchni. Wewnętrzna część wykończona czarnym lacobelem.
lada kuchenna w formie półwyspu
Autor projektu: koncept3d.pl.
Bo kto powiedział, że od strony wewnętrznej półwyspu muszą się znaleźć szafki?

Kuchnia z półwyspem: podsumowanie

Półwysep kuchenny jest świetnym zamiennikiem dla wyspy czy stołu. Jak pokazały powyższe inspiracje służyć może zarówno do siedzenia, spożywania posiłków czy po prostu jako element oddzielający część kuchenną od pozostałych pomieszczeń. Każde pomieszczenie jest jednak inne. Inne są również preferencje nasze czy klientów. Warto jednak zapoznać się z przykładowymi inspiracjami, nawet jeśli nie do końca przypadną nam do gustu. Kto wie, może jednak jakiś drobny element zainspiruje nas do stworzenia czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego 🙂

Projekty oraz aranżacje wykonała firma koncept3d.pl.

Scroll to Top