Mała kuchnia – zestawienie ciekawych inspiracji i pomysłów

Nie da się ukryć, że to w głównej mierze duże zabudowy kuchenne robią ogromne wrażenie. Co jednak w przypadku, kiedy ograniczają nas gabaryty naszego pomieszczenia i wachlarz opcji mamy mocno wybrakowany? Wówczas nie pozostaje nam nic innego jak dopasować się po prostu do tego co oferują nam nasze ściany. W tym artykule postaramy się udowodnić, że mała kuchnia wcale nie musi być nudna, a efekt wow jest w zasięgu ręki. Zapraszamy do przeglądu ciekawych inspiracji!

drewniana mała kuchnia
Autor projektu: koncept3d.pl.
Bo kto powiedział, że w małej kuchni nic się nie zmieści? To tylko puste gadanie, które nie ma potwierdzenia!
kuchnia nowoczesna mała
Autor projektu: koncept3d.pl.
Czarna kuchnia lakierowana na wysoki połysk z wyspą i elegancką witryną z lewej strony.

Mała kuchnia w bloku

Stojąc przed wyborem kuchni do mieszkania w bloku często zastanawiamy się jak zrobić, aby wszystko pomieścić w logiczny sposób. Nie da się ukryć, że większość mieszkań jest jednak nieduża i mogą wystąpić problemy w zagospodarowaniu przestrzeni. My jednak przestawiamy kilka projektów, które mogą okazać się bardzo przydatne i pomocne. Warto pamiętać, że czasem lepiej odpuścić jakiś dodatkowy bajer, a skupić się jednak na kwestii praktyczności całej zabudowy.

mała kuchnia w bloku
Autor projektu: koncept3d.pl.
Nowoczesna mała kuchnia w białym kolorze zestawiona z drewnem. Prezentowany dekor to dąb Lancelot.
parapet nad blatem w kuchni
Autor projektu: koncept3d.pl.
Czasami nie ma możliwości aby wyrównać poziomem parapetu okiennego i blatu roboczego.

Mała kuchnia z oknem na środku

Okno w małej kuchni może okazać się nieocenionym dodatkiem. Dodatkowe światło w zdecydowany sposób doświetli pomieszczenie, a jak wiemy niedostateczna jego ilość może być bardzo irytująca. Projektując kuchnię w niewielkim pomieszczeniu z oknem nie przesadźmy jednak z szafkami. Zbyt duża ich liczba może zdecydowanie ograniczyć wpadające promienie słoneczne, a przecież nie o to nam chodzi!

mała kuchnia z oknem na środku
Autor projektu: koncept3d.pl.
Niewielkie pomieszczenie rozświetlone małym okienkiem. Dzięki jasnym szafkom całość wygląda jasno i nie przytłacza.

Nieduża kuchnia z salonem

Jeśli mamy ten komfort i możemy pozwolić sobie na połączenie tych dwóch pomieszczeń zróbmy to. Otwarta na salon przestrzeń kuchenna to obecnie preferowane i poszukiwane przez współczesnych klientów rozwiązanie. Przygotowując obiad stale mamy na oku swoje pociechy, a goszcząc znajomych nieustannie możemy z nimi rozmawiać. Mała kuchnia z salonem może okazać się strzałem w dziesiątkę.

kuchnia z salonem mała
Autor projektu: koncept3d.pl.
Mała, beżowa kuchnia z salonem w klasycznym stylu. Zwróćmy na ładne witrynki w szafkach wiszących.

Niewielka kuchnia narożna

Mała kuchnia narożna to już niewątpliwie możliwość ciekawego zagospodarowania przestrzeni. Możemy pozwolić sobie na ułożenie sprzętów AGD po jednej stronie, a części roboczej albo zlewozmywaka po drugiej. Jeśli pomieszczenie i podłącza nie ograniczają nas to warto przemyśleć tego typu układ. Poza kuchnią w kształcie litry L mamy także szereg innych możliwości. Może lepszym rozwiązaniem będzie jednak kuchnia na jednej ścianie?

bardzo mała kuchnia
Autor projektu: koncept3d.pl.
Aranżacja niedużej dwukolorowej kuchni w kształcie L. Całość zachowana została w surowym, drewnianym stylu z ciemnym blatem.

Projekty oraz aranżacje wykonała firma koncept3d.pl.

Scroll to Top