Szafa przesuwna – wyposażenie, aranżacje

Szafa przesuwna to mebel, który na dobre zagościł w naszych domach i nie ma się co temu dziwić. Mnogość dostępnych opcji czyni je bardzo praktycznymi, efektownymi i efektywnymi formami zabudów. Za swoimi drzwiami niejednokrotnie kryją szereg rozwiązań, którym spróbujemy się przyjrzeć bliżej w tym artykule.

szafa przesuwna inspiracje
Autor projektu: koncept3d.pl.
Projektowanie szafy przesuwnej to umiejętne połączenie wielu elementów. Poniżej przyjrzymy się bliżej tym podstawowym.

Wnętrze szafy przesuwnej

Szafy przesuwne to nie tylko drzwi i system suwany. W jej wnętrzu znajdziemy szereg elementów, które zestawimy według naszych preferencji. Co więc znajdziemy w środku?

Szafa przesuwna z półkami

Półki, czyli najprostszy, ale i najczęściej spotykany system na segregację. Najprawdopodobniej to właśnie w tej prostocie tkwi ich urok. Nie doświadczymy tutaj zbędnej i uciążliwej regulacji czy awarii. Półki sprawdzą się doskonale jako miejsce na koszule, ręczniki, czy torby podróżne. Bez wątpienia muszą się znaleźć w każdej szafie z drzwiami przesuwnymi.

szafa na wymiar środek
Autor projektu: koncept3d.pl.
Półki to podstawowa część wyposażenia szaf przesuwnych i tradycyjnych. Sprawdzą się doskonale do przechowywania poskładanych koszulek czy swetrów.

Drążki w szafie suwanej

Po półkach to druga z najczęściej wybieranych opcji. Ten metalowy wałek występuje najczęściej w połyskowym chromie. Przeznaczony jest do segregacji spodni, swetrów czy koszul, które z kolei powiesimy na eleganckim wieszaku. Jak nie trudno się domyślić, drążki to podstawowa opcja głównie w wyposażeniu garderoby.

szafy przesuwne z metalowymi drążkami
Autor projektu: koncept3d.pl.
Drążki sprawdzą się doskonale w momencie, kiedy konieczne jest przechowane ubrań typu garnitur lub sukienki. Dzięki wieszakom unikniemy efektu pomiętych ubrań.

Szuflady w szafie przesuwnej

No dobrze, ale co z bielizną i drobnymi częściami garderoby? Odpowiedź nasuwa się sama. Po pierwsze szuflady to dyskretny sposób na magazynowanie skarpet, slipów, czy biustonoszy. Po drugie unikniemy kłopotu z segregacją, ponieważ w szufladach zawsze można wykonać dodatkowe przegrody na każdą z tych części ubioru. Pamiętajmy, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby dla wyższego komfortu zamontować wyższej jakości prowadnice.

szuflady w szafie przesuwnej
Autor projektu: koncept3d.pl.
Szuflady idealnie nadają się do przechowywania bielizny i drobnych elementów garderoby. Dzięki przestrzeni nad szufladami nie musimy montować uchwytów.

Wysuwane metalowe kosze

Opcja podobna do szuflad z tym, że o dyskrecji nie ma mowy. Kosze metalowe mogą okazać się także awaryjnym rozwiązaniem. Koniecznie miejmy na uwadze, że występują one w określonych rozmiarach, a zakres regulacji może nie być zbyt duży. Pamiętajmy też, że tańsze kosze będą najprawdopodobniej bardziej awaryjne niż ich droższe odpowiedniki.

metalowe kosze do szafy przesuwnej
Autor projektu: koncept3d.pl.
Metalowe kosze są ciekawą alternatywą dla szuflad w szafie przesuwnej. Dla wielu użytkowników będą one po prostu bardziej prestiżową opcją.

Szafa przesuwna z pantografami

Ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu unikniemy kłopotu z zagospodarowaniem wyższych partii naszej szafy. Zasada jego działania jest bardzo prosta, a ogranicza się w zasadzie tylko do pociągnięcia za pionowy element. Gdy już to zrobimy to drążek, który znajduje się wysoko płynnym ruchem przybliży się do nas. Teraz bez kłopotu powiesimy nasze wieszaki.

pantografy w szafie przesuwnej
Autor projektu: koncept3d.pl.
Ciekawe zagospodarowanie wnętrza szafy przesuwnej. Górna część wykorzystana została na dwa pantografy dzięki którym unikniemy kłopotu z dostępem do górnych partii mebli.

Inne akcesoria na segregację obuwia, spodni, biżuterii

Jeśli wgłębimy się w temat bardziej, odnajdziemy inne ciekawe akcesoria, które mają na celu ułatwić nam korzystanie z mebli. My jednak w tym artykule chcieliśmy w ogólny sposób przedstawić podstawowe elementy wyposażenia szafy przesuwnej.

Szafa przesuwna z lustrem

Szafa przesuwna z lustrem to uniwersalny mebel, który sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Z powodzeniem odnajdziemy go w nowoczesnych sypialniach, eleganckich korytarzach, czy rzecz jasna garderobach. Oprócz domu jej obecność zauważymy w salonach kosmetycznych i biurach. Lustro pełni tutaj niebagatelną rolę. Dzięki niemu pomieszczenie optycznie sprawia wrażenie większego i ciekawszego. Lustro zestawimy zarówno z wszelkiego rodzaju dekorami drewnianymi i jednobarwnymi. Pamiętajmy, że szafę przesuwną z powodzeniem zamówimy u stolarza, dzięki czemu będzie idealnie dopasowana do naszego pomieszczenia. Poniżej przygotowaliśmy ciekawe inspiracje. Zapraszamy do ich obejrzenia.

szafa przesuwna z lustrem
Autor projektu: koncept3d.pl.
Lustro w szafie przesuwnej sprawdzi się zarówno w sypialni jak i korytarzu czy salonie. Pamiętajmy, że lustra występują także w różnych odcieniach.

Szafa przesuwna i jej zalety

  • ogromna ilość dostępnych materiałów oraz ich kolorystyki;
  • łatwość i szybkość montażu przez ekipy stolarskie;
  • ogromna praktyczność z punktu widzenia użytkownika;
  • duży wybór dodatkowych akcesoriów czy oświetlenia;
  • solidne systemy jezdne wykonane najczęściej z aluminium;
  • możliwość zmiany drzwi w przypadku znudzenia, czy uszkodzenia;
  • niedługi czas realizacji przez firmę stolarską.

Projekt szafy przesuwnej – czy warto?

Oczywiście, że warto. Dzięki wykonaniu projektu szafy przesuwnej unikniemy niepotrzebnych nieporozumień ze stolarzem, a całość zagospodarujemy według własnego pomysłu i potrzeb. Projekty szaf przesuwnych obejmują wykonanie nie tylko jej wnętrza, ale także części zewnętrznej – czyli drzwi. Nie mniej ważnym aspektem jest także kolorystyka, którą możemy zastosować do naszej aranżacji. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na wykonanie projektu szafy przesuwnej.

Ciekawe aranżacje szaf przesuwnych

szafy przesuwne
Autor projektu: koncept3d.pl.
Szafy przesuwne przybierać mogą naprawdę różne formy. Tutaj dwa skrajne skrzydła wykonane zostały z płyty laminowanej. Środek stanowi zaś lustro.
szafy na wymiar projekty
Autor projektu: koncept3d.pl.
Szafy przesuwne na wymiar to możliwość stworzenia kompozycji w 100% pod swoje potrzeby.
szafa w sypialni inspiracje
Autor projektu: koncept3d.pl.
Szafy przesuwne doskonale spełniają swoje zadanie w sypialniach. Dzięki różnorodności okuć dopasujemy je do każdego wnętrza.
szafa przesuwna wnętrze
Autor projektu: koncept3d.pl.
Niewątpliwie najważniejszą rzeczą jest, aby wszystkie elementy zostały rozłożone z głową.
Scroll to Top