Szara kuchnia – najciekawsze inspiracje

Pozornie wyobrażenia większości kierują się ku zasadzie porównującej szarość do nudy, ochłodzenia i marazmu. Często jednak spotykamy osoby z jasnym wymaganiem: szara kuchnia jako meble, które powinny zagościć w naszym domu. Nie można traktować takiej koncepcji jako wymysł czy szczególność. To świadome podejście i zrozumienie, że chłód może przeniknąć w ciepłotę a lekkość przeplatać się z elegancją. Być może te konkretne projekty kuchni wyzwolą w Was kreatywność i będą inspiracją dla własnej koncepcji?

szara kuchnia z drewnem
Autor projektu: koncept3d.pl.
Drewniane dodatki potrafią ożywić oraz ocieplić kuchnię, która pozornie wygląda na ciemną i zimną.
jasno szara kuchnia z drewnianym blatem
Autor projektu: koncept3d.pl.
Szara kuchnia z drewnianym blatem i płytszymi, wiszącymi szafkami górnymi.
kuchnia szara aranżacje
Autor projektu: koncept3d.pl.
Ciekawa wstawka w formie drewnianego elementu.

Szare meble kuchenne

Patrząc na wymagania klientów powiemy, że coraz więcej jest zwolenników szarych kuchni z drewnem. Taki duet kolorystyczny sprawia, że wystarczy niewielka zmiana dodatków a my możemy się cieszyć nową świeżością w kuchni. Świetnym dodatkiem może stać się także okno. Każde pomieszczenie gdy tylko jest naturalnie doświetlone, samoistnie przyciąga uwagę i sprawia, że spędzamy w nim najwięcej czasu. W ten sam sposób działa na nas słoneczna czy deszczowa pogoda. Tylko jasne, słoneczne dni pobudzają nasze ciało do działania. Duże okno w kuchni sprawia, że natura dociera do wnętrza, przez co wypełnia energią każdego domownika. To także dodatkowa wentylacja a to w kuchni wydobywa się najwięcej smaków i zapachów. Doświetlona strefa zmywania spełnia zasadę ergonomii i poprawia warunki pracy.

szare meble kuchenne
Autor projektu: koncept3d.pl.
Szara zabudowa kuchenna na jednej ścianie. Duży stół nawiązuje kolorystycznie do mebli.
jasno szara kuchnia z drewnianym blatem
Autor projektu: koncept3d.pl.
Jasnoszare meble kuchenne zestawione z drewnem i białymi połyskowymi frontami górnymi.

Kuchnia szara z drewnem

Przyjrzyjmy się poniższym zdjęciom – czy dostrzegacie uroki szarej kuchni w towarzystwie drewna? Bez wątpienia jej wyjątkowość nie opiera się jedynie na efekcie wizualnym. Dodatkowo kuchnia skrywa rozwiązania, które w praktyczny i ergonomiczny sposób wykorzystały trudną przestrzeń. Pamiętajmy, że kuchnia to nie tylko zewnętrzna powłoka, ale także akcesoria zabudowane za szafkami.

kuchnia szara matowa
Autor projektu: koncept3d.pl.
Szara matowa kuchnia z uchwytami frezowanymi i czarnym sprzętem AGD.
aranżacje kuchnia szara z drewnem
Autor projektu: koncept3d.pl.
Propozycja białej kuchni z drewnem i wysoką zabudową w szarym, matowym kolorze.

Szara kuchnia z drewnianym blatem

Szarą kuchnię można bardzo łatwo naładować energią. Wystarczy wprowadzić dodatki (blat, wyposażenie AGD, lampy) w formie kontrastowych barw. Co jak nie popiel z taką łatwością przyjmie wszelkiego rodzaju uzupełnienia? Jakie urozmaicenia przyciągnęła nasza kuchnia? Przede wszystkim blat i lada w odmiennej teksturze do pozostałych mebli, które idealnie się skomponowały w naszym wykonaniu.

szara kuchnia z drewnianym blatem
Autor projektu: koncept3d.pl.
Propozycja szarej kuchni z drewnianym blatem niewątpliwie spodoba się wielu osobom!
Szary blat kuchenny
Autor projektu: koncept3d.pl.
A może szary, betonowy blat w kuchni?
kuchnia biało szara
Autor projektu: koncept3d.pl.
Biało szara kuchnia z wolnostojącą wyspą na środku.
szara kuchnia z drewnem
Autor projektu: koncept3d.pl.
Jasnoszare fronty kuchenne świetnie kontrastują z czarnymi, cienkimi uchwytami.
ryflowane fronty w kuchni
Autor projektu: koncept3d.pl.
A może ryflowane fronty w kuchni w kształcie litery U?

Szara kuchnia: podsumowanie

Szara kuchnia połączona z drewnianymi dodatkami wygląda obłędnie. Nie dziwi nas więc fakt, że tak chętnie i często klienci pytają o zestawienie tego typu. Ogólnie rzecz ujmując, jest to połączenie mody, nowoczesności, jak i domowego ciepła i klimatu. Czy każdemu przedstawione aranżacje przypadną do gustu? Pewnie nie, jedna kuchnia zachwyca wyglądem poprzez pierwsze spojrzenie, inne posiadają ukryte profity. Najważniejsze, aby klient docelowy wyznaczył priorytet czy stawia na design, czy na funkcjonalność. Coraz częściej jednak powstają projekty łączące te dwa elementy. Tylko taka kuchnia posłuży nam na lata. Pamiętajmy, nowoczesna kuchnia to stonowana kolorystyka, a tylko taką można wystylizować na różne sposoby. Dodatki i dekoracje pozostawiamy klientom, którzy najlepiej wiedzą co stworzy uśmiech na ich twarzach.

Projekty oraz aranżacje wykonała firma koncept3d.pl.

Scroll to Top