Donice na tarasie – 18 inspiracji na aranżacje tarasu z donicami

Donice na tarasie - 18 inspiracji na aranżacje tarasu z donicami

Pomysły na umieszczenie donic na tarasie

Taras będący częścią mieszkania lub ogrodu przed domem to miejsce, które może pełnić zarówno funkcję rekreacyjną, gdzie domownicy po trudach codziennych obowiązków będą oddawali się zasłużonemu wypoczynkowi, jak i stanowić dekorację posesji, która będzie dopełniała wygląd nieruchomości. To właśnie dlatego tak ważne jest urządzenie go w odpowiedni sposób i uzupełnienie go pasującymi do niego dodatkami. Jednym z takich elementów są donice na tarasie, które można z powodzeniem dopasować praktycznie do każdego stylu wyposażanej strefy. Jakie więc to zrobić? Jakie donice umieścić na tarasie, tak aby stały się jego integralną częścią? Tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury i przejrzenia naszych inspiracji!


W tym artykule znajdziesz:
1. Jakie donice na taras wybrać?
2. Jakie rośliny wybrać do donic na tarasie?
3. Pomysły na aranżacje tarasu z donicami – galeria zdjęć z 18 inspiracjami
• Aranżacje tarasu z donicami w mieszkaniu
• Aranżacje tarasu z donicami w ogrodzie


Jakie donice na taras wybrać?

Uzupełnienie aranżacji tarasu donicami to pomysł na urozmaicenie wyposażanej przestrzeni w sposób modny i efektowny jednocześnie. Takie dekoracje wzbogacą go kolorystycznie i pomogą ożywić całą przestrzeń. Trzeba jednak pamiętać, że podczas ich wyboru należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych elementów, które będą miały bardzo duży wpływ na finalny wygląd tarasu. Zaliczamy do nich:

1. Materiał, z którego zostały wykonane donice – w sklepach są dostępne donice między innymi z plastiku, drewna, metalu oraz ceramiki. Wybierając konkretny model trzeba więc przede wszystkim zwrócić uwagę na poziom nasłonecznienia tarasu. Jeżeli znajduje się on w pełnym słońcu, najlepiej unikać metalowych i plastikowych donic, które łatwo się nagrzewają i kumulują w sobie ciepło, co może prowadzić do wysuszenia gleby. W takim wypadku najlepszym wyborem będą te drewniane lub ceramiczne, które są bardziej odporne na działanie słońca.

2. Kolor i styl donic – obie cechy najlepiej dobrać do pozostałych elementów znajdujących się na tarasie. Można więc postawić tutaj zarówno na monochromatyczność, czyli wybór donic w kolorze podobnym do pozostałych dekoracji, jak i na kontrast, czyli wybór donic kontrastujących z innymi elementami umieszczonymi w aranżowanej przestrzeni, tak aby się skutecznie od nich odróżniały.

3. Odporność donic na warunki atmosferyczne – podczas wyboru donic trzeba też wziąć pod uwagę, że będą narażone na negatywne działanie warunków atmosferycznych. Warto więc upewnić się, że kupowane naczynia są przeznaczone do umieszczenia na zewnątrz, dzięki czemu nie ulegną zniszczeniu podczas silnego wiatru, deszczu, mrozu oraz nasłonecznieniu.

4. Wielkość tarasu – nie bez znaczenia jest też powierzchnia tarasu. Im większa bowiem przestrzeń, tym więcej donic można w niej umieścić i tym większe donice można wybrać. Na małych tarasach najlepiej unikać dużych naczyń, aby nie zabierały zbyt dużej ilości miejsca i nie przytłaczały swoją wielkością wyposażanej strefy.

Jakie rośliny wybrać do donic na tarasie?

Stworzenie sprzyjającej wypoczynkowi przestrzeni wymaga umieszczenia w niej odpowiednich dekoracji. Do uzupełnienia aranżacji tarasu idealnie sprawdzą się donice z roślinami, które wzbogacą wyposażaną strefę kolorystycznie i tchną w nią życie. Naczynia te można uzupełnić zarówno narcyzami, trawami ozdobnymi, jak i liliowcami, dzięki którym taras nabierze zupełnie nowego, niepowtarzalnego charakteru. Bardzo fajnie sprawdzą się też begonie, tawułki, bluszcz pospolity, koleusy, lobelie oraz werbeny. Uzupełnione wybranymi kwiatami donice można postawić w każdym miejscu – obok kompletu wypoczynkowego, przy wejściu na taras, w rogu, nieopodal basenu w ogrodzie oraz w altance w ogrodzie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nie wszystkie rośliny lubią pełne nasłonecznienie, dlatego te preferujące cień powinno się ustawić w chłodnym zakątku z dala od ostrego światła, a te lubiące słońca można umieścić w miejscu, w którym częściej padają promienie.

Pomysły na aranżacje tarasu z donicami – galeria zdjęć z 18 inspiracjami

Aranżacje tarasu z donicami w mieszkaniu

Donice z roślinami na tarasie

Źródło

Inspiracje na donice z roślinami na tarasie

Źródło

Pomysły na donice z roślinami na tarasie

Źródło

Donice z roślinami na tarasie w mieszkaniu

Źródło

Donice na tarasie w mieszkaniu

Źródło

Aranżacje tarasu z donicami w mieszkaniu

Źródło

Aranżacje tarasu z donicami w bloku

Źródło

Inspiracje na aranżacje tarasu z donicami w bloku

Źródło

Pomysły na aranżacje tarasu z donicami w mieszkaniu

Źródło

Aranżacje tarasu z donicami w ogrodzie

Aranżacje tarasu z donicami w ogrodzie

Źródło

Aranżacja tarasu przed domem z donicami

Źródło

Aranżacja tarasu w ogrodzie

Źródło

Inspiracje na aranżacje tarasu z donicami

Źródło

Inspiracje na urządzenie tarasu z donicami

Źródło

Taras z donicami w ogrodzie

Źródło

Aranżacja małego tarasu z donicami

Źródło

Traras z donicami i roślinami

Źródło

Taras w ogrodzie z donicami i roślinami

Źródło