Nowoczesna łazienka z prysznicem – TOP 20 inspiracji na urządzenie nowoczesnej łazienki

Nowoczesna łazienka z prysznicem - TOP 20 inspiracji na urządzenie nowoczesnej łazienki

Jak urządzić nowoczesną łazienkę z prysznicem?

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu, dlatego jej wnętrze powinno być urządzone w sposób funkcjonalny, a przy tym przyjemny dla oka. Bardzo dobrym pomysłem jest więc zaaranżowanie jej w stylu nowoczesnym, który w ostatnich latach bije rekordy popularności wśród osób remontujących i budujących swoje lokum. Wyróżnia się on mocnymi, ciemnymi kolorami, wyraźnymi wzorami oraz nieoczywistymi strukturami. Jak zatem dokładniej wygląda? Jak urządzić nowoczesną łazienkę z prysznicem? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule, w którym dodatkowo przygotowaliśmy kilkanaście ciekawych inspiracji! Zapraszamy do lektury i oglądania!


W tym artykule znajdziesz:
1. Czym charakteryzuje się łazienka w stylu nowoczesnym z prysznicem?
2. Jakie kolory wybrać do nowoczesnej łazienki z prysznicem?
3. Jakie płytki wybrać do łazienki w stylu nowoczesnym z prysznicem?
4. Jakie oświetlenie wybrać do nowoczesnej łazienki z prysznicem?
5. Jakie meble wybrać do łazienki w stylu nowoczesnym z prysznicem?
6. Pomysły na łazienkę w stylu nowoczesnym – galeria zdjęć z 20 propozycjami na łazienkę z prysznicem


Czym charakteryzuje się łazienka w stylu nowoczesnym z prysznicem?

Styl nowoczesny to jeden z najgorętszych trendów wnętrzarskich w ostatnich latach, który można z powodzeniem wykorzystać do aranżacji łazienki. Jego cechą charakterystyczną jest funkcjonalność, minimalizm i wygoda, dzięki czemu wybierając go do danego wnętrza można uzyskać pomieszczenie łączące w sobie praktyczność i efektowność. W tym wypadku bardzo ważne będzie jednak wykorzystanie materiałów, które są proste i klarowne, odrzucając przy tym przepych i wszelkie zbędne elementy dekoracyjne, w efekcie czego urządzana przestrzeń będzie sprawiała wrażenie uporządkowanej i przestronnej. I choć wydaje się, że wykorzystanie stylu nowoczesnego wymaga dużego pomieszczenia, to w rzeczywistości można wykorzystać go zarówno w tych mniejszych, jak i większych łazienkach, zwłaszcza że będący punktem emblematycznym tego stylu minimalizm optycznie powiększa wnętrza.

Jakie kolory wybrać do nowoczesnej łazienki z prysznicem?

Łazienka w stylu nowoczesnym powinna być wygodna, funkcjonalna i minimalistyczna jednocześnie, dlatego podczas jej urządzania bardzo ważny będzie dobór odpowiednich kolorów. Na szczęście paleta tego stylu jest niemal nieograniczona, dzięki czemu świetnie sprawdzą się zarówno jasne, jak i ciemne kolory. Trzeba jednak mieć pamiętać, aby podczas wyboru kolorystyki łazienki wziąć pod uwagę rozmiar pomieszczenia oraz efekt, który chce się uzyskać. To dlatego, że wybierając jaśniejsze barwy, takie jak biel, beż lub jasną szarość możemy z powodzeniem optycznie powiększyć wnętrze, natomiast wybierając ciemniejsze barwy, takie jak czerń, ciemny brąz lub ciemna szarość możemy nieco przytłoczyć mniejsze pomieszczenie, dlatego lepiej stosować je w większych łazienkach. Oczywiście w obu tych przypadkach bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie kontrastu. I tak do nowoczesnej łazienki z prysznicem w jaśniejszych kolorach idealnie sprawdzą się ciemne dodatki, a ciemną łazienkę świetnie uzupełnią jasne przedmioty. Mowa tutaj między innymi o gadżetach wykonanych z naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień oraz beton.

Jakie płytki wybrać do łazienki w stylu nowoczesnym z prysznicem?

Nowoczesną łazienkę z prysznicem najlepiej uzupełnić płytkami wielkoformatowymi, które idealnie wpisują w taki styl. W tym wypadku płytki dużych rozmiarów imitujące naturalne materiały, takie jak drewno, marmur, granit i beton będą wyglądały niezwykle luksusowo. Jeżeli jednak wolimy nieco bardziej wyraziste rozwiązania, dobrym pomysłem będzie wybranie drobnej, efektownej mozaiki, dzięki której wprowadzimy do urządzanej łazienki akcent glamour. Oczywiście podczas urządzania tego pomieszczenia nie można zapomnieć również o podłodze i suficie. W tym wypadku podobnie do białej kuchni w stylu industrialnym świetnie sprawdzą się mocniejsze akcenty, które zastosowane w formie kontrastu w tych nieoczywistych miejscach będą przepisem na łazienkę z efektem WOW! I tutaj w każdym z tych wypadków powinno się unikać ekstrawagancji, a więc glazury wykonanej na wysoki połysk oraz posiadającej zdobienia lub zauważalną fakturę. Na koniec takie płytki najlepiej uzupełnić minimalnymi fugami, które optycznie powiększą przestrzeń w małej, nowoczesnej łazience i staną się jej elementem dekoracyjnym.

Jakie oświetlenie wybrać do nowoczesnej łazienki z prysznicem?

Oświetlenie jest niezwykle istotnym elementem łazienki w stylu nowoczesnym. Bardzo ważne będzie więc dobre doświetlenie pomieszczenia, dzięki czemu domownicy mogli z niego korzystać w pełni komfortowych warunkach. Do tego idealnie sprawdzą się punktowe reflektory oraz lampy wbudowane w podwieszany sufit, które bardzo często stosuje się w suficie w salonie, a rolę dodatkowego oświetlenia mogą z powodzeniem spełnić montowane na różne sposoby listwy LED, które można umieścić w podłodze, ścianach i suficie, a nawet i kabinie prysznicowej. Oczywiście dozwolone są również niewielkie kinkiety, jednak tak jak wspominaliśmy, styl nowoczesny charakteryzuje się minimalizmem, dlatego ich ilość powinna być ograniczona do minimum, tak aby nie przytłoczyły całej przestrzeni.

Jakie meble wybrać do łazienki w stylu nowoczesnym z prysznicem?

Nieodłącznym elementem nowoczesnej łazienki z prysznicem są też meble. Oczywiście tutaj ze względu na niewielką przestrzeń pomieszczenia najlepiej ograniczyć je do minimum, ale jeżeli metraż na to pozwala to bardzo fajnym uzupełnieniem jej wnętrza będzie szafka wisząca oraz szafki pod umywalkę. Do tego niekiedy można wykorzystać też szafkę z lustrem oraz meble do zabudowy, które pozwolą na schowanie jeszcze większej ilości przedmiotów. I tutaj w każdym z tych przypadków ich wygląd powinien być dopasowany do płytek oraz wybranej armatury. Wobec tego, najlepiej aby były wykonane z naturalnych materiałów lub tworzyw imitujących drewno, marmur, granit lub beton, które idealnie wpiszą się w łazienkę w stylu nowoczesnym z prysznicem.

Pomysły na łazienkę w stylu nowoczesnym – galeria zdjęć z 20 propozycjami na łazienkę z prysznicem

Niewielka nowoczesna łazienka z prysznicem

Źródło

Łazienka w stylu nowoczesnym z prysznicem

Źródło

Nowoczesna łazienka z prysznicem

Źródło

Pomysł na nowoczesną łazienkę z prysznicem

Źródło

Łazienka w stylu nowoczesnym

Źródło

Pomysł na łazienkę w stylu nowoczesnym

Źródło

Nowoczesna łazienka z prysznicem bez brodzika

Źródło

Mała nowoczesna łazienka z prysznicem

Źródło

Inspiracje na nowoczesną łazienkę z prysznicem

Źródło

Pomysł na małą łazienkę w stylu nowoczesnym z prysznicem

Źródło

Ciemna nowoczesna łazienka z prysznicem

Źródło

Inspiracja na małą nowoczesną łazienkę z prysznicem

Źródło

Mała nowoczesna łazienka z prysznicem w bloku

Źródło

Niewielka łazienka w stylu nowoczesnym z prysznicem

Źródło

Łazienka w stylu nowoczesnym z prysznicem bez brodzika

Źródło

Pomysł na małą łazienkę w stylu nowoczesnym

Źródło

Inspiracje na nowoczesne łazienki z prysznicem

Źródło

Pomysł na ciemną nowoczesną łazienkę z prysznicem

Źródło

Inspiracje na małe łazienki w stylu nowoczesnym z prysznicem

Źródło

Jasna nowoczesna łazienka z prysznicem

Źródło