Inspiracje na aranżację sypialni – 14 pomysłów na urządzenie sypialni

Inspiracje na aranżację sypialni - 14 pomysłów na urządzenie sypialni

W jaki sposób urządzić sypialnię?

Sypialnia to pokój, w którym domownicy spędzają znaczną część swojego życia. To powoduje, że jest to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu, dlatego tak ważne jest urządzenie go w odpowiedni sposób. I choć wydaje się, że do uzyskania przytulnego, a przy tym funkcjonalnego wnętrza potrzebujemy zasobnego portfela, to tak naprawdę o jego finalnym wyglądzie i użyteczności będzie decydowało zaledwie kilka elementów. Jakich konkretniej? W jaki dokładniej sposób urządzić sypialnię, tak aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Jak urządzić sypialnię?
2. Jaki kolor ścian wybrać do sypialni?
3. Jakie meble wybrać do sypialni?
4. Jakie dodatki i dekoracje dobrać do sypialni?
5. Inspiracje na urządzenie sypialni – galeria zdjęć z 14 pomysłami


Jak urządzić sypialnię?

Sen ma bardzo duży wpływ na samopoczucie i zdrowie każdego człowieka, dlatego tak ważne jest odpowiednie urządzenie sypialni. Pomieszczenie to stanowi miejsce codziennego relaksu i odprężenia, a co za tym idzie jego głównym elementem powinno być duże łóżko, które otoczone odpowiednimi dodatkami i akcesoriami stworzy idealne warunki do wypoczynku. Tutaj warto jednak zaznaczyć, że wszystkie te elementy powinny być ze sobą spójne i pasować do stylu danego wnętrza, dzięki czemu uzyska się jeszcze lepszy efekt. Od czego więc zacząć? Oczywiście od wyboru koloru przewodniego sypialni!

Jaki kolor ścian wybrać do sypialni?

Wybór koloru przewodniego sypialni to jeden z najważniejszych elementów podczas aranżacji tego pomieszczenia. Do pomalowania ścian od lat wielu najczęstszym wyborem są przede wszystkim jasne farby, takie jak biel, beże, szarości i pastele, ponieważ są bardzo uniwersalne i zapewniają łagodną estetykę, która pozwala się domownikom wyciszyć i zrelaksować przed snem. Jest to też doskonały wybór w przypadku niewielkich lub niezbyt dobrze nasłonecznionych sypialni, a wszystko dlatego, że pozwalają je optycznie powiększyć i rozjaśnić. Kolejną ich zaletą jest neutralność i wspomniana wcześniej wielowymiarowość, dzięki którym z łatwością dobierzemy do nich elementy wyposażenia. Tutaj należy jednak zaznaczyć, że w ostatnich latach na popularności zyskują również ciemniejsze kolory, takie jak granat, zieleń, brąz i turkus, które świetnie uzupełnią wnętrza w stylu glamour, oraz błękit, brzoskwinia i mięta, które sprawdzą się przede wszystkim w sypialniach nowoczesnych, których wystrój będzie nawiązywał do natury. Oczywiście nie możemy zapominać też o nieco bardziej ekstrawaganckich rozwiązaniach, takich jak czerwień i pomarańcz, choć kolory te wymagają odwagi oraz odpowiednio dużego pomieszczenia.

Jakie meble wybrać do sypialni?

Po wybraniu koloru przewodniego sypialni, kolejnym krokiem jest jej umeblowanie. Tak jak wspomnieliśmy na początku, najważniejszym elementem w tym pomieszczeniu będzie duże i wygodne łóżko, które będzie stanowiło miejsce do relaksu i wypoczynku. To właśnie dlatego tak istotne jest, aby było odpowiednich rozmiarów, dzięki czemu domownicy będą mogli wyspać się w komfortowych warunkach. Następnym meblem, który powinien znaleźć się w sypialni jest komoda, najlepiej dopasowana do wymiarów pomieszczenia, w której będzie można schować przedmioty codziennego użytku, a na niej ustawić telewizor, pamiątki, zdjęcia lub kwiaty. Gdy sypialnia jest odpowiednio dużo, można umieścić w niej również szafę, w której schowa się używane na co dzień ubrania i bieliznę. Jeżeli jednak w pokoju tym jest niewystarczająco dużo miejsca, alternatywą będzie niewielka szafka nocna, na której można postawić lampkę, a w środku umieścić podręczne przedmioty. Bardzo dobrym rozwiązaniem są też półki przykręcone do ścian, na których można postawić książki, fotografie i przeróżne dekoracje. W ten sposób można zagospodarować każdy kawałek sypialni, zwłaszcza że takie rozwiązanie nie zabiera dużo miejsca, a może pomieścić sporą ilość przedmiotów.

Jakie dodatki i dekoracje dobrać do sypialni?

W każdej sypialni najważniejszym elementem jest łóżko, ponieważ to na nim będziemy się relaksować i wypoczywać. Nie oznacza to jednak, że nie znajdzie się w niej miejsca na kilka ciekawych dodatków i dekoracji! Nic bardziej mylnego! Pomieszczenie to powinno być przytulne i funkcjonalne, tak aby atmosfera w nim sprzyjała odprężeniu, a taki efekt możemy uzyskać dodatkowo umieszczając w nim dopasowaną narzutę i ciepły dywan! Kolejnym elementem, który nie kosztuje dużo, a mimo to potrafi zupełnie odmienić aranżowane wnętrze, są duże, miękkie poduszki. Gadżet ten świetnie uzupełni wystrój łóżka i będzie jednocześnie bardzo wygodną ozdobą. Oczywiście nie możemy też zapominać o detalu, który bardzo często decyduje o klimacie w danym pomieszczeniu, czyli oświetleniu! Odpowiednio dobrane lampki potrafią bowiem zmienić najmniej przytulne wnętrze w pokój, w którym aż chce się przebywać! W tym wypadku świetnym rozwiązaniem będą girlandy, stojąca lampa, kinkiet lub wiszące żarówki, które odpowiednio doświetlą pomieszczenie. Tutaj należy jednak zaznaczyć, że bardzo ważne jest, aby wszystkie te dodatki i dekoracje współgrały ze sobą kolorystycznie, dzięki czemu uzyska się bardzo ciekawy efekt. A jak to wygląda na zdjęciach? Mamy dla Was galerię pełną inspiracji na wystrój sypialni! Zapraszamy do przeglądania!

Inspiracje na urządzenie sypialni – galeria zdjęć z 14 pomysłami

Pomysł na aranżację sypialni

Źródło

Inspiracje na przytulną sypialnię

Źródło

Inspiracja na elegancką sypialnię

Źródło

Sypialnia w stylu boho

Źródło

Inspiracja na szarą sypialnię

Źródło

Pomysł na elegancki wystrój sypialni

Źródło

Przytulna sypialnia

Źródło

Pomysł na jasną sypialnię

Źródło

Pomysł na pudrową sypialnię

Źródło

Inspiracje na aranżacje sypialni

Źródło

Aranżacja ciemnej sypialni

Źródło

Inspiracja na ciemną sypialnię

Źródło

Aranżacja sypialni w ciemnej tonacji

Źródło

Pomysł na ciemną sypialnię

Źródło