Inspiracje na kwietniki ogrodowe – 14 pomysłów na kwietniki własnej roboty

Inspiracje na kwietniki ogrodowe - 14 pomysłów na kwietniki własnej roboty

Pomysły na kwietniki w ogrodzie – 14 ciekawych propozycji

Ogród to miejsce, w którym domownicy po trudach codziennych obowiązków mogą zrelaksować się na łonie natury. Jego najważniejszym punktem są kolorowe kwiaty i bujna roślinność, które pełnią zarówno funkcję dekoracyjną, jak i tworzą zielony, przytulny zakątek, w którym można się odprężyć i wypocząć. Najczęściej umieszcza się je w klasycznych donicach lub grządkach, jednak w ostatnich latach coraz popularniejsze stają się kwietniki ogrodowe własnej roboty. Mogą być to stojące, leżące lub wiszące konstrukcje, które wykonane z zalegających w domu materiałów potrafią skutecznie uzupełnić aranżację ogrodu. Jak zatem je zrobić i co będzie potrzebne do ich zbudowania? Tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Kwietnik ogrodowy – sposób na uzupełnienie aranżacji ogrodu
2. Kwietnik w ogrodzie – kupować gotowy czy zrobić samemu?
3. Kwietniki ogrodowe metalowe, drewniane, betonowe – galeria zdjęć z 14 pomysłami


Kwietnik ogrodowy – sposób na uzupełnienie aranżacji ogrodu

Własnoręcznie wykonane kwietniki do ogrodu to idealny pomysł na wykorzystanie nieużywanych już przedmiotów, które po zagospodarowaniu będą stanowiły efektowną, a przy tym bardzo oryginalną ozdobę. Do ich zbudowania można wykorzystać między innymi starą drabinę, skrzynię, szufladę, taczkę, beczkę, oponę, garnek, szafkę, jak i wiele innych rzeczy, które zalegają nam w domu lub garażu. Przy ich użyciu można wykonać kwietniki ogrodowe, które wyeksponują piękno każdej rośliny oraz skutecznie uzupełnią aranżację ogrodu. Takie przedmioty pozwalają na uzyskanie kwietników w różnego rodzaju kształtach, wymiarach i kolorach, a ich finalny wygląd będzie zależał przede wszystkim od własnej inwencji twórczej.

Kwietnik w ogrodzie – kupować gotowy czy zrobić samemu?

Kwietniki ogrodowe w ostatnich latach zyskują na popularności, a co za tym idzie są coraz szerzej dostępne w sklepach budowlanych i ogrodniczych. Zazwyczaj można natrafić tam na kwietniki kaskadowe, czyli kilkupoziomowe konstrukcje wykonane z drewna lub metalu, które mają wgłębienia, podkładki lub tacki, na których umieszcza się doniczki z roślinami lub wsypuje do nich ziemię i sadzi wybrane kwiaty. Alternatywą dla tego rozwiązania są kwietniki wykonane własnoręcznie, które można przygotować z zalegających w domu lub garażu przedmiotów. Takie konstrukcje są znacznie tańsze i bardziej uniwersalne, ponieważ pozwalają na zagospodarowanie starych rzeczy, a do tego można je z powodzeniem dopasować do aranżacji danego ogrodu. Tutaj w zależności od preferencji, można wykorzystać między innymi starą drabinę, skrzynię, szufladę, taczkę, beczkę, oponę, garnek lub szafkę. I co ciekawe, wiele z tych przedmiotów jest już gotowych do posadzenia w nich roślin, ale niektóre wymagają delikatnej interwencji lub renowacji.

Kwietnik ogrodowe metalowe, drewniane, betonowe – galeria zdjęć z 14 pomysłami

Kwietnik ogrodowy z taczki

Źródło

Kwietnik ogrodowy z kosza wiklinowego

Źródło

Wiszące kwietniki do ogrodu

Źródło

Kwietniki ogrodowe w koszykach

Źródło

Kwietnik ogrodowy z kaloszy

Źródło

Kwietniki ogrodowe z wiaderek

Źródło

Kwietnik ogrodowy wykonany z taczki

Źródło

Kwietnik ogrodowy z drabiny

Źródło

Kwietnik do ogrodu z taczki

Źródło

Kwietnik ogrodowy z szuflad

Źródło

Kwietnik ogrodowy z konewki

Źródło

Kwietnik ogrodowy domowej roboty

Źródło

Pomysł na kwietniki ogrodowe

Źródło

Kwietniki ogrodowe z donic

Źródło