Biała kuchnia w stylu industrialnym – 14 inspiracji i pomysłów na aranżację

Biała kuchnia w stylu industrialnym - 14 inspiracji i pomysłów na aranżację

Jak urządzić białą kuchnię w stylu industrialnym?

Mawia się, że kuchnia jest sercem domu, dlatego pomieszczenie to powinno być urządzone w sposób funkcjonalny, a przy tym efektowny. Bardzo dobrym pomysłem jest więc zaaranżowanie jej w stylu industrialnym, który jest jednym z najgorętszych trendów wnętrzarskich ostatnich lat. Wyróżnia się on surowym designem, nowoczesnością i sporą ilością przestrzeni. Jak zatem dokładniej wygląda? Jak urządzić białą kuchnię w stylu industrialnym? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule, w którym dodatkowo przygotowaliśmy kilkanaście ciekawych inspiracji! Zapraszamy do lektury i oglądania!


W tym artykule znajdziesz:
1. Kuchnia w stylu industrialnym – czym się charakteryzuje?
2. Aranżacja białej kuchni w stylu industrialnym
3. Jak wyposażyć białą kuchnię w stylu industrialnym?
4. Inspiracje na białą kuchnię w stylu industrialnym – galeria zdjęć z 14 pomysłami


Kuchnia w stylu industrialnym – czym się charakteryzuje?

Styl industrialny jest inspirowany klimatem przemysłowych budynków ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w XX wieku stare hale produkcyjne, warsztaty i zakłady zaczęto rewitalizować i tworzyć z nich mieszkania, biura i pracownie. Ich punktem charakterystycznym jest pozostawienie na ścianach gołego betonu, cegły lub odpadającej gdzieniegdzie farby, które z miejsca przywołują na myśl wiekowe fabryki. Takie wnętrza cechują się surowością, prostotą i funkcjonalnością, a dzięki odpowiednim dodatkom i wykorzystanym kolorom można z powodzeniem uzyskać z nich bardzo przytulne pomieszczenia. To powoduje, że styl industrialny stale zyskuje na popularności i obecnie jest jednym z najczęściej wybieranych zarówno do aranżacji mieszkań, jak i biur, restauracji i przestrzeni miejskich.

Aranżacja białej kuchni w stylu industrialnym

Kuchnia w stylu industrialnym to pomysł na wnętrze funkcjonalne, efektowne i modne jednocześnie. Do jej wykończenia można wykorzystać białą farbę, która idealnie współgra z surowością stylu loftowego i świetnie komponuje się z meblami wykonanymi drewna, stali, miedzi, metalu lub szkła. Aby jednak całość nie tylko ładnie wyglądała, ale również spełniała swoją funkcję, ważne jest trzymanie się kilku podstawowych zasad:

  • najważniejsza jest funkcjonalność, dlatego meble i ozdoby muszą być przemyślane,
  • minimalizm stylu industrialnego powinien przejawiać się w niewielkiej liczbie kolorów i ozdób,
  • wybrane dodatki powinny nawiązywać do fabrycznego klimatu,
  • bardzo ważną funkcję zarówno użyteczną, jak i dekoracyjną będzie pełniło oświetlenie, które jest jedną z podstaw stylu industrialnego.

Trzymając się tych zasad, można zacząć przygotowywać wymarzoną kuchnię w stylu industrialnym, której kolorem przewodnim będzie biel! Jak zatem ją wyposażyć? Już podpowiadamy!

Jak wyposażyć białą kuchnię w stylu industrialnym?

Na początek należy zaznaczyć, że kolor przewodni nie oznacza, że musi pojawiać się na każdym elemencie w danym pomieszczeniu. Wobec tego, podczas aranżacji białej kuchni w stylu industrialnym możemy z powodzeniem łączyć biel z betonowymi, drewnianymi, stalowymi, miedzianymi, metalowymi i szklanymi elementami. Od czego więc zacząć? Oczywiście od wyboru mebli! Podstawą kuchni w stylu loftowym, będą będą minimalistyczne, surowe i pozbawione zdobień meble, najlepiej w jasnej kolorystyce, które idealnie wpiszą się w fabryczny klimat. Tutaj szczególnie godne uwagi są modele z wyraźnie zarysowanymi słojami, które najbardziej przypominają stare drewno. Kolejnym elementem wyposażenia jest sprzęt AGD, który na szczęście nie stanowi większego wyzwania, ponieważ nowoczesne urządzenia często wyróżniają się prostą formą. W tym wypadku bardzo dobrym wyborem będzie sprzęt w kolorze czarnym lub srebrnym, aby idealnie współgrał z bielą oraz surowością wnętrza. Całość powinno się dopełnić oświetleniem, które podkreśli industrialny charakter pomieszczenia. W białej kuchni w stylu loftowym najlepiej sprawdzą się ciemne, duże klosze lub żarówki podwieszane na długich czarnych kablach. Oprócz tego, można ją uzupełnić starymi metalowymi lampami lub kinkietami, które będą stanowiły kolejne źródło światła. Najważniejsze jest zachowanie fabrycznego klimatu, dlatego trzymając się tych zasad, można śmiało eksperymentować i szukać nowych, jeszcze ciekawszych rozwiązań!

Inspiracje na białą kuchnię w stylu industrialnym – galeria zdjęć z 14 pomysłami

Biała kuchnia w industrialnym stylu

Źródło

Styl loftowy biała kuchnia

Źródło

Styl industrialny biała kuchnia

Źródło

Biała kuchnia w stylu loftowym

Źródło

Biała kuchnia urządzona w stylu industrialnym

Źródło

Biała kuchnia urządzona w stylu loftowym

Źródło

Biała kuchnia styl industrialny

Źródło

Biała kuchnia styl loftowy

Źródło

Inspiracje na białą kuchnię w stylu industrialnym

Źródło

Pomysły na białą kuchnię w stylu industrialnym

Źródło

Inspiracje na białą kuchnię w stylu loftowym

Źródło

Pomysły na białą kuchnię w stylu loftowym

Źródło

Industrialna kuchnia w kolorze białym

Źródło

Loftowa kuchnia w kolorze białym

Źródło