Pomysły na urządzenie balkonu w bloku – 15 inspiracji na wystrój małego balonu

Jak urządzić mały balkon w bloku?

Aranżacja balkonu w bloku wielu osobom spędza sen z powiek, ponieważ na pierwszy rzut oka może wydawać się, że jego metraż nie pozwala wyposażyć go w funkcjonalny sposób. Tymczasem nawet niewielki taras może stać się ustronnym i przytulnym zakątkiem, w którym po trudach codziennych obowiązków domownicy będą mogli odpocząć i się zrelaksować. Dobrze przemyślany pomysł na jego umeblowanie i udekorowanie może znacznie ułatwić proces aranżacji, dlatego w dzisiejszym wpisie przygotowaliśmy dla Was mnóstwo wskazówek oraz 15 ciekawych inspiracji na urządzenie balkonu w bloku! Zapraszamy do przeglądania!


W tym artykule znajdziesz:
1. Aranżacja małego balkonu w bloku – od czego zacząć?
2. Co na podłogę na balkonie w bloku?
3. Pomysł na balkon w bloku – taras modny i funkcjonalny jednocześnie
4. Inspiracje na urządzenie balkonu w bloku – galeria zdjęć z 15 pomysłami


Aranżacja małego balkonu w bloku – od czego zacząć?

Niestety, nie każdy dysponuje wielkim tarasem, na którym można umieścić dowolną ilość mebli i dekoracji. Jak się jednak okazuje, nawet kilkumetrowy balkon można zaaranżować w taki sposób, aby powstało na nim idealne miejsce do wypoczynku po trudach codziennych obowiązków. By to zrobić, przed przystąpieniem do pracy dobrym pomysłem będzie przygotowanie szczegółowego planu, który będzie uwzględniał każdy centymetr aranżowanego pomieszczenia. W tym celu należy przyjrzeć się balkonowi i określić, co chcemy na nim umieścić. Taki plan powinien uwzględniać przede wszystkim meble, roślinność, oświetlenie oraz dekoracje. W ten sposób skomponowany i przemyślany harmonogram znacząco ułatwi wyposażenie balkonu, umożliwiając tym samym uzyskanie jeszcze ciekawego efektu. A gdy przygotowanie planu już za nami, czas najwyższy przejść do kolejnego etapu!

Co na podłogę na balkonie w bloku?

Prace nad aranżacją balkonu powinno się zacząć od podstaw, czyli od podłogi. Tutaj należy pamiętać, że jest to miejsce narażone na szkodliwe działanie deszczu, mrozu i promieniowania UV, a więc warunków atmosferycznych, dlatego do pokrycia podłogi niezbędne będzie wybranie trwałych i odpornych na te czynniki materiałów. Do takich zaliczamy:

  • Sztuczną trawę – takie wykładziny rozkłada się na wykończonej wcześniej posadzce. Jest to materiał niedrogi i bardzo łatwy w utrzymaniu, dlatego będzie świetnym wyborem dla osób, które nie chcą inwestować dużych nakładów finansowych. Najlepszym wyborem będą te z miękkiej pianki, dzięki której będzie można na nich usiąść.
  • Płytki klinkierowe – klinkier to materiał o bardzo dużej wytrzymałości, dzięki czemu deszcz, mróz i promieniowanie UV nie będzie miało wpływu na jego żywotność. Dodatkowo, płytki z niego wykonane są odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego będą one idealnym wyborem dla osób, które poszukują rozwiązań na lata.
  • Drewno – pokrycie podłogi na balkonie drewnem będzie miało sens, o ile wybierze się twarde i odporne na warunki atmosferyczne gatunki. Do takich zaliczamy przede wszystkim modrzew oraz przeróżne egzotyczne odmiany, które można kupić w formie desek lub deszczułek.

Pomysł na balkon w bloku – taras modny i funkcjonalny jednocześnie

Gdy wybraliśmy odpowiedni materiał do pokrycia podłogi na balkonie, kolejnym etapem jest umeblowanie aranżowanego pomieszczenia. Jeżeli jest więc na nim odpowiednio dużo miejsca, możemy rozważyć zakup stolika, krzeseł, fotela lub niewielkiej kanapy. Gdy jednak metraż nie pozwala na zbyt duży blat i siedziska, w ramach alternatywy możemy postawić na niewielką ławkę i mały, składany stół. Następnym elementem będzie roślinność, która stworzy na balkonie ustronny i przytulny zakątek, w którym będzie można się zrelaksować. Wobec tego, po zakończeniu zimy świetnym pomysłem będzie ozdobienie go kwiatami pokojowymi, które lubią duże nasłonecznienie, a jeżeli zamierzamy korzystać z niego również podczas chłodniejszych pór roku, możemy postawić na rośliny całoroczne, które będą odporne na warunki atmosferyczne. Oprócz nich, aby stworzyć klimatyczny, a przy tym funkcjonalny balkon, możemy wykorzystać drobiazgi, które zadecydują o finalnym charakterze wyposażanego pomieszczenia. Mowa tutaj przede wszystkim o dywanie, poduszkach, lampach, świecach oraz niewielkich półkach, które dodatkowo udekorujemy różnymi ozdobami. Jak więc widać, przepis na aranżację małego tarasu w bloku jest naprawdę prosty – wystarczy umieścić na nim kilka niewielkich mebli, uzupełnić je kilkoma drobiazgami i roślinami, aby uzyskać ustronny zakątek, który będzie stanowił idealne miejsce do wypoczynku! A jak wygląda to na zdjęciach? Mamy dla Was galerię pełną inspiracji! Sprawdźcie najnowsze pomysły na urządzenie balkonu w bloku! Zapraszamy do przeglądania!

Inspiracje na urządzenie balkonu w bloku – galeria zdjęć z 15 pomysłami

Pomysł na balkon w mieszkaniu

Źródło

Pomysł na urządzenie balkonu w bloku

Źródło

Pomysł na balkon w bloku

Źródło

Pomysł na mały balkon w bloku

Źródło

Inspiracja na przytulny balkon w bloku

Źródło

Aranżacja balkonu w bloku

Źródło

Mały balkon w bloku

Źródło

Aranżacja małego balkonu w bloku

Źródło

Wyposażenie małego balkonu balkonu w bloku

Źródło

Pomysł na aranżację balkonu w bloku

Źródło

Pomysł na wystrój balkonu w bloku

Źródło

Inspiracje na mały balkon w bloku

Źródło

Pomysł na oświetlenie balkonu w bloku

Źródło

Wystrój balkonu w bloku

Źródło

Pomysły na mały balkon w bloku

Źródło