Długie ciemne włosy – TOP 14 inspiracji na fryzury z ciemnych włosów

Długie ciemne włosy - TOP 14 inspiracji na fryzury z ciemnych włosów

Pomysły na fryzury z ciemnych długich włosów – 14 modnych propozycji

Długie ciemne włosy wyróżniają się sporą uniwersalnością, dzięki czemu można z nich uzyskać skrajnie różne stylizacje. Jest to świetna baza zarówno do zrobienia luźniejszych fryzur, które sprawdzą się na co dzień, jak i tych bardziej wyszukanych, które można wykorzystać podczas większych wyjść. Jak więc nad nimi zapanować? Jakie fryzury z długich ciemnych włosów są najmodniejsze? Tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Jak poradzić sobie z długimi ciemnymi włosami?
2. Komu pasują długie ciemne włosy?
3. Dlaczego warto postawić na długie ciemne włosy?
4. Inspiracje na ciemne długie włosy – galeria zdjęć z 14 pomysłami


Jak poradzić sobie z długimi ciemnymi włosami?

Długie ciemne włosy można wykorzystać na wiele różnych sposobów, dlatego daną stylizację najlepiej dopasować do zbliżającej się okazji. Przykładowo, jeżeli potrzebujemy szybkiego upięcia, które sprawdzi się podczas codziennych obowiązków, świetnym pomysłem będzie zrobienie fryzury z warkoczami, a gdy potrzebujemy eleganckiego uczesania na bardziej wystawną uroczystość, bardzo dobrym wyborem będzie wykonanie fryzury z rozpuszczonymi włosami. Dodatkowo, długie ciemne kosmyki to również idealna baza do fryzur z cieniowanymi włosami oraz fryzur z grzywką, które wyróżniają się sporą uniwersalnością, a przy tym są bardzo modne i efektowne. Oprócz tego, w zapanowaniu nad długimi włosami pomogą różnego rodzaju gadżety, takie jak spinki, gumki i frotki, z których w prosty i szybki sposób można zrobić kucyk, warkocz lub niewielki kok.

Komu pasują długie ciemne włosy?

Długie ciemne włosy pozwalają na uzyskanie wielu różnych fryzur, dlatego będą idealnym wyborem dla osób, które lubią eksperymentować ze stylizacjami. Sprawdzą się one przede wszystkim w przypadku kobiet o oliwkowej lub ciemnej karnacji w ciepłych tonach. W takim wypadku długie ciemne włosy będą wręcz idealnym wyborem, ponieważ świetnie podkreślą naturalne piękno. Dodatkowo, wspomniane fryzury mogą wykorzystać osoby z ciemnymi oczami oraz łagodnymi rysami twarzy. Nie jest jednak powiedziane, że do czarnych włosów pasuje tylko ciemna karnacja. Nic z tych rzeczy! Mogą one skutecznie uzupełnić wygląd kobiet z chłodnym typem urody, a zwłaszcza tych, które mają ciemną oprawę oczu. Mimo to, trzeba pamiętać, że przy ciemnych odcieniach wszystko staje się wyraźniejsze, dlatego bardziej widoczne stają się wszelkie niedoskonałości cery i zaczerwienienia. Oznacza to, że osoby z problematyczną skórą powinny ich raczej unikać. Oprócz tego, długie ciemne włosy nie będą pasowały osobom z bardzo jasną karnacją, które mają jasne brwi i rzęsy, ponieważ mogą z nimi zbytnio kontrastować.

Dlaczego warto postawić na długie ciemne włosy?

Długie ciemne włosy wyróżniają się uniwersalnością, efektownością i elegancją w jednym. Jest to świetna baza pod wszelkiego rodzaju stylizacje, która umożliwia dopasowanie fryzury do danej okazji. Wobec tego, można z nich uzyskać zarówno luźne upięcia, które skutecznie uzupełnią wybierany na co dzień ubiór, jak i wyszukane stylizacje, które będą się idealnie komponowały z galowymi kreacjami. I choć trendy w branży fryzjerskiej niezwykle dynamicznie ulegają zmianie, to jedno pozostaje niezmienne – im dłuższe włosy, tym więcej możliwości ich charakteryzacji! Oczywiście tutaj należy zaznaczyć, że nie każdy może sobie na nie pozwolić, ponieważ bardzo ważna rolę będzie odgrywała tutaj ich kondycja, genetyka i codzienny tryb życia. Jeżeli mimo to, postanowiliśmy zwiększyć ich długość, świetnym pomysłem będzie skorzystanie ze sposobów na przyspieszenie wzrostu włosów, o których pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów, a jeżeli już takie mamy i nie za bardzo wiemy jakie fryzury z nich uzyskać, to w dzisiejszym wpisie przygotowaliśmy aż 14 modnych inspiracji na bardzo ciekawe stylizacje! Zapraszamy do przeglądania!

Inspiracje na ciemne długie włosy – galeria zdjęć z 14 pomysłami

Pomysły na długie ciemne włosy

Źródło

Upięcie długich czarnych włosów

Źródło

Upięcie długich brązowych włosów

Źródło

Długie ciemne włosy

Źródło

Fryzury z długich ciemnych włosów

Źródło

Kręcone długie ciemne włosy

Źródło

Długie ciemne włosy z kokardą

Źródło

Fryzura z rozpuszczonych długich ciemnych włosów

Źródło

Długie ciemne włosy spięte w kitkę

Źródło

Długie ciemne włosy z kitką

Źródło

Długie ciemne włosy z grzywką

Źródło

Uczesanie długich ciemnych włosów

Źródło

Długie ciemne włosy z warkoczem

Źródło

Fryzura z długich ciemnych rozpuszczonych włosów

Źródło