Grzywka na boki – 15 inspiracji i pomysłów na fryzury z grzywką na boki

Grzywka na boki - 15 inspiracji i pomysłów na fryzury z grzywką na boki

Komu pasuje grzywka na bok i jak ją nosić?

Fryzura z grzywką na boki to pomysł na modną, a przy tym bardzo uniwersalną stylizację, która będzie pasowała do większości typów urody. Jest to propozycja łącząca w sobie wygodę, prostotę i nowoczesny wygląd, dzięki czemu sprawdzi się szczególnie w przypadku osób, które lubią rozwiązania funkcjonalne i efektowne jednocześnie. To powoduje, że można ją wykorzystać zarówno w formie luźnych upięć na co dzień, jak i wyszukanych fryzur na wymagające galowego stroju okazje. Komu więc pasuje grzywka na bok i w jaki sposób ją uzyskać? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Komu pasują fryzury z grzywką na boki?
2. Jakie są atuty fryzury z grzywką na boki?
3. Jak układać grzywkę na bok?
4. Modne fryzury z grzywką na boki
5. Inspiracje na damskie fryzury z grzywką na boki – galeria zdjęć z 15 pomysłami


Komu pasują fryzury z grzywką na boki?

Fryzury z grzywką na boki wyróżniają się sporą uniwersalnością, dzięki czemu pasują do większości typów urody. To powoduje, że można wykorzystać je do każdego kształtu twarzy oraz długości i typu włosów. Takie rozwiązanie sprawdzi się więc zarówno w przypadku twarzy okrągłej, trójkątnej, jak i kwadratowej, a także przy włosach krótkich, półdługich i długich. W każdej z tych sytuacji grzywka zaczesana na bok skutecznie wymodeluje rysy twarzy, ukryje niedoskonałości oraz podkreśli atuty osoby noszącej! Należy jednak pamiętać, że bardzo ważna będzie jej długość oraz ułożenie reszty włosów. Przykładowo, fryzura bombka będzie dobrym wyborem dla kobiet ze smuklejszymi twarzami, natomiast te z bardziej okrągłymi powinny postawić na fryzury z włosów do ramion, ponieważ grzywka sięgająca za kości policzkowe lub brwi wydłuży rysy twarzy, w efekcie czego będzie wyglądała na smuklejszą. Tutaj należy też wspomnieć, że stylizacje z grzywką na boki nie będą pasowały kobietom z cienkimi i osłabionymi włosami, ponieważ takie fryzury odbierają gęstości, w wyniku czego kosmyki mogą wyglądać na jeszcze słabsze.

Jakie są atuty fryzury z grzywką na boki?

Fryzura z grzywką na boki dzięki swojej uniwersalności niesie ze sobą wiele zalet! Jest to propozycja na stylizację, która pozwala skutecznie wymodelować rysy twarzy, ukryć jej niedoskonałości oraz podkreślić urodę osoby noszącej. Jej największym atutem jest jednak wspomniana wielowymiarowość, która pozwala na wykorzystanie na wiele różnych sposobów – poczynając od fryzur z kręconymi włosami, przez artystyczny nieład na głowie, aż na cieniowanych włosach kończąc. I to jeszcze nie wszystko! Upięcia z grzywką na boki pasują praktycznie do każdego kształtu twarzy oraz długości i typu włosów, dlatego mogą z nich korzystać osoby w każdym wieku! Kolejnym ich atutem jest możliwość wyeksponowania twarzy, szczególnie w przypadku fryzur z rozpuszczonymi włosami, dzięki którym grzywkę będzie można zaczesać na bok, a pozostałe kosmyki związać lub wykonać z nich warkocze. W ten sposób kobiety noszące takie upięcia mają możliwość zapanować nad niesfornymi włosami, które sprawiają problemy podczas stylizacji, przez co trudno się je układa.

Jak układać grzywkę na bok?

Grzywka na bok nie zawsze wymaga całkowitej metamorfozy fryzury. Czasem wystarczy jedynie ją zaczesać, tak aby pasowała do czoła i reszty włosów, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób można zrobić niezwykle efektowną stylizację. Jeżeli jednak przez ułożenie kosmyków nie ma takiej możliwości, można wykorzystać okrągłą szczotkę i suszarkę, przy użyciu których kierujemy strumień powietrza w kierunku, w którym chcemy ułożyć grzywkę. Szczotka pomoże unieść włosy u nasady, w efekcie czego doda się im objętości, a tym samym uzyska się jeszcze lepszy efekt. Alternatywą dla tego rozwiązania jest używanie różnych produktów do stylizacji, takich jak pianka, żel lub lakier do włosów, które umożliwiają nadanie grzywce pożądanego kształtu. Tutaj należy jednak zaznaczyć, że że każda osoba ma inny rodzaj włosów, dlatego warto eksperymentować i dostosować technikę do swoich indywidualnych potrzeb.

Modne fryzury z grzywką na boki

Grzywka zaczesana na bok to rozwiązanie modne, praktyczne i efektowne jednocześnie, dlatego tak często korzystają z niego światowe gwiazdy! Na takie fryzury zdecydowała się między innymi Chloë Grace Moret, Halle Berry, Kirsten Dunst, Jennifer Lopez, Anne Hathaway, Rihanna oraz Dakota Johnson! W ślad za nimi podąża wiele kobiet na całym świecie, które bez względu na typ urody, kształt twarzy oraz rodzaj i kolor włosów decydują się na wybór takich właśnie stylizacji. I nic w tym dziwnego, w końcu pasują one praktycznie każdej kobiecie, są wygodne, funkcjonalne, a dodatkowo można je uzyskać w bardzo łatwy i szybki sposób! I to jeszcze nie koniec ich zalet! Upięcia z grzywką na boki są bardzo uniwersalne, dzięki czemu świetnie wyglądają w formie fryzur z włosów do ramion, fryzur z warkoczykami oraz fryzur bob. W każdej z tych form grzywka zaczesana na bok będzie modnym, a przy tym eleganckim dopełnieniem całego wyglądu. A jak to wygląda w rzeczywistości? W naszej galerii zdjęć znajdziecie aż 15 najnowszych inspiracji na fryzury z grzywką na boki, dlatego jeżeli widzieliście już nasze artykuły, w których prezentujemy pomysły długie ciemne włosy oraz inspiracje na szare włosy, czas najwyższy przejść do oglądania dzisiejszych propozycji!

Inspiracje na damskie fryzury z grzywką na boki – galeria zdjęć z 15 pomysłami

Fryzura z grzywką na boki

Źródło

Fryzura z grzywką na boki z blond włosów

Źródło

Źródło

Fryzury z grzywką na boki

Źródło

Inspiracje na fryzurę bombkę z krótkich włosów

Źródło

Źródło

Ciemne włosy z grzywką na boki

Źródło

Cieniowane włosy do ramion

Źródło

Długie ciemne włosy

Źródło

Długie blond włosy z grzywką na boki

Źródło

Czarne włosy z grzywką na boki

Źródło

Długa fryzura bombka z blond włosów

Źródło

Jasne włosy z grzywką na boki

Źródło

Ciemne włosy z grzywką do ramion

Źródło

Inspiracje na fryzury z grzywką na boki

Źródło