Krótkie fryzury z grzywką – TOP 18 pomysłów na krótkie włosy z grzywką

Krótkie fryzury z grzywką - TOP 18 pomysłów na krótkie włosy z grzywką

Inspiracje na krótkie włosy z grzywką – 18 propozycji na modne stylizacje

Krótkie fryzury z grzywką to pomysł na modną, a przy tym bardzo wielowymiarową stylizację, która będzie pasowała praktycznie do każdego typu urody. Włosy obcięte w ten sposób łączą w sobie wygodę, prostotę i nowoczesny wygląd, dzięki czemu stanowią idealny wybór dla kobiet, które lubią rozwiązania funkcjonalne i efektowne jednocześnie. Wobec tego, takie fryzury można wykorzystać zarówno w formie luźnych upięć na co dzień, jak i wyszukanych stylizacji na wymagające galowego stroju okazje. Komu zatem pasują krótkie włosy z grzywką i jak konkretniej je układać? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury i przejrzenia naszych inspiracji!


W tym artykule znajdziesz:
1. Komu pasują krótkie włosy z grzywką?
2. Jakie są zalety krótkich włosów z grzywką?
3. Dlaczego fryzury z krótkich włosów z grzywką są tak modne?
4. Damskie krótkie fryzury z grzywką – galeria zdjęć z 18 pomysłami


Komu pasują krótkie włosy z grzywką?

Krótkie włosy z grzywką to bardzo obszerna kategoria, do której można przypisać wiele rozmaitych fryzur. Dzięki temu, każdy profesjonalista podczas strzyżenia może dopasować wykonywaną stylizację do danej osoby. W tym wypadku ważny będzie jednak zarówno kształt, jak i długość grzywki, które będą miały niezwykle istotny wpływ na finalny wygląd zrobionej fryzury. To dlatego, że proste, długie grzywki, które zasłaniają część twarzy, najlepiej wyglądają u osób z wysokim czołem oraz tych z buziami pociągłymi i owalnymi, natomiast krótsze grzywki wyglądają najkorzystniej u kobiet z niskim czołem oraz tych z twarzami okrągłymi, u których optycznie wydłużają rysy buzi. Oczywiście w obu tych przypadkach trzeba pamiętać, że do efektownie wyglądających krótkich włosów z grzywką potrzebne jest spore pasmo kosmyków, w związku z czym fryzura ta nie będzie dobrym wyborem w przypadku osób z włosami kręconymi lub cienkimi. W tym wypadku lepiej postawić na fryzury z grzywką na boki, ponieważ tak ułożone kosmyki będą wyglądały na zdrowsze.

Jakie są zalety krótkich włosów z grzywką?

Krótkie fryzury z grzywką dzięki swojej wielowymiarowości niosą ze sobą wiele zalet! Włosy obcięte w ten sposób to pomysł na stylizację wygodną, modną i uniwersalną jednocześnie, która przy odpowiedniej długości i ułożeniu grzywki pozwoli skutecznie wymodelować rysy twarzy oraz umożliwia uzyskanie skrajnie różnych kreacji – poczynając od fryzury na grzybka, przez fryzurę blunt bob, aż na fryzurze bombce kończąc. Dodatkowo, jest to tak szeroka kategoria, że cięcia do niej zaliczane można z powodzeniem dopasować do każdego rodzaju, typu i długości kosmyków oraz wszystkich kształtów twarzy. Dzięki temu z krótkich włosów z grzywką mogą korzystać kobiety w każdym wieku i o każdym typie urody. I to jeszcze nie wszystko! Kolejnym ich atutem jest możliwość wyeksponowania buzi, szczególnie w przypadku fryzur z rozpuszczonymi włosami, dzięki którym grzywkę można zaczesać na bok, a pozostałe kosmyki związać gumką lub spiąć klamrą. W ten sposób kobiety borykające się z niesfornymi włosami mogą z łatwością nad nimi zapanować, w efekcie czego zaoszczędzą sporo czasu podczas codziennego szykowania!

Dlaczego fryzury z krótkich włosów z grzywką są tak modne?

Krótkie fryzury z grzywką to pomysł na bardzo modne stylizacje, które z roku na rok zyskują na popularności! Na takie cięcia zdecydowało się wiele światowych gwiazd, w tym między innymi Rita Ora, Rihanna, Katy Perry, Natalie Portman, Keira Knightley, Taylor Swift oraz Emma Stone! W ślad za nimi podąża coraz więcej kobiet, dzięki czemu co rusz pojawiają się nowe wariacje takich fryzur. I nic w tym dziwnego, w końcu krótkie włosy z grzywką można dopasować do każdego typu urody, kształtu twarzy oraz rodzaju i koloru włosów, a dodatkowo są bardzo wygodne i łatwo nad nimi zapanować! Do tego ich kolejnym atutem jest uniwersalność, która umożliwia wykonanie z niech wielu różnych stylizacji. Krótkie włosy z grzywką bo wiem doskonała baza między innymi do zrobienia fryzury na grzybka, fryzury bob, fryzury bombki oraz fryzury z opaską. W każdej z tych propozycji włosy obcięte w ten sposób będą efektownym dopełnieniem wybranego ubioru. A jak to wygląda na zdjęciach? Mamy dla Was galerię pełną inspiracji! Jeżeli więc widzieliście już nasze artykuły, w których podpowiadamy w jaki sposób rozjaśnić włosy w domu oraz wyjaśniamy czym przyciemnić za bardzo rozjaśnione włosy, czas najwyższy przejść do dzisiejszych propozycji! Przed Wami aż 18 zdjęć z pomysłami na krótkie fryzury z grzywką! Zapraszamy do oglądania!

Damskie krótkie fryzury z grzywką – galeria zdjęć z 18 pomysłami

Damskie krótkie włosy z grzywką

Źródło

Jasne krótkie włosy z grzywką

Źródło

Krótkie włosy z grzywką

Źródło

Rozpuszczone krótkie włosy z grzywką

Źródło

Kolorowa fryzura na grzybka

Źródło

Nowoczesna fryzura na grzybka

Źródło

Inspiracje na krótkie włosy z grzywką

Źródło

Krótka fryzura z grzywką z blond włosów

Źródło

Fryzura z grzywką na boki

Źródło

Fryzura blunt bob z prostych włosów

Źródło

Modna fryzura na grzybka

Źródło

Blunt bob z falowanych włosów

Źródło

Krótka fryzura z grzywką z jasnych włosów

Źródło

Inspiracje na krótkie fryzury z grzywką

Źródło

Pomysły na blunt bob

Źródło

Pomysł na krótką fryzurę z grzywką

Źródło

Pomysły na krótkie fryzury z grzywką

Źródło

Krótkie czarne włosy z grzywką

Źródło