Inspiracje na fryzury blunt bob – TOP 16 stylowych pomysłów

Inspiracje na fryzury blunt bob - TOP 16 stylowych pomysłów

Fryzura blunt bob – jak ją układać i komu najbardziej pasuje?

Klasyczny bob to fryzura, która jest wygodna, modna i efektowna jednocześnie. Nic więc dziwnego, że powstało tak wiele jej wariacji, które często znacząco się od siebie różnią. Jedną z nich jest blunt bob, czyli wersja stale zyskująca na popularności, która w przeciwieństwie do swojego pierwowzoru jest obcięta idealnie równo na całej długości włosów. Takie rozwiązanie jest zatem świetnym wyborem dla osób, które lubią prostotę i nowoczesny wygląd, a przy tym chcą uzyskać stylizację idealnie wpisującą się w najnowsze trendy. Jak więc dokładniej wygląda blunt bob i komu najbardziej pasuje? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury i przejrzenia naszych inspiracji!


W tym artykule znajdziesz:
1. Jak wygląda fryzura blunt bob?
2. Komu pasuje fryzura blunt bob?
3. Jak układać fryzurę blunt bob?
4. Blunt bob – galeria zdjęć z 16 inspiracjami na fryzurę blunt bob


Jak wygląda fryzura blunt bob?

Klasyczny bob to fryzura, w której włosy są ścięte w taki sposób, aby sięgały do brody, przy czym te z przodu powinny pozostać nieco dłuższe od tych z tyłu. Blunt bob jest jej popularną odmianą i polega na tym, że włosy są ścięte idealnie w linii prostej, bez cieniowania ich. Jest to więc fryzura z krótkich włosów, która sprawia wrażenie, jakby była obcięta tępymi nożyczkami, skąd wzięła się jej nazwa. Dlatego też końcówki, choć równo ścięte, nie tworzą złudzenia idealnej tafli, jak to ma miejsce w kolejnej odmianie, a konkretniej straigh bob. Trzeba jednak pamiętać, że blunt bob nie jest fryzurą dla każdego. Bardzo ważną rolę odgrywa bowiem kształt twarzy oraz rodzaj włosów. Komu więc najbardziej pasuje? Już podpowiadamy!

Komu pasuje fryzura blunt bob?

Na początek warto zaznaczyć, że blunt bob podobnie do damskiej fryzury na grzybka może występować w wielu różnych wariantach. Jej klasyczna wersja z przedziałkiem na środku jest świetnym wyborem przede wszystkim dla kobiet o okrągłych twarzach i pełnych policzkach, ponieważ optycznie wysmukla rysy i sprawia, że stają się delikatniejsze. Kolejnym wariantem blunt boba jest fryzura z przedziałkiem na boku. Takie uczesanie jest idealną propozycją dla kobiet z pociągłymi twarzami, ponieważ wizualnie je skraca, natomiast osoby z twarzami trójkątnymi oraz wysokim czołem najlepiej będą wyglądały w blunt bobie z krótką grzywką. Trzeba jednak pamiętać, że bardzo ważna jest też kondycja włosów. Fryzura ta najlepiej sprawdza się przy gęstych i cienkich, lekkich włosach, w związku z czym jest to doskonała alternatywa dla klasycznego, prostego cięcia, które jest zalecane posiadaczkom cieńszych kosmyków.

Jak układać fryzurę blunt bob?

Fryzurę blunt bob można stylizować na wiele sposobów i na szczęście nie jest to zbyt skomplikowane. To dlatego, że włosy o takiej długości i takiej linii cięcia są łatwe w układaniu, dzięki czemu poradzą sobie z nimi nawet osoby, które nie mają większego doświadczenia z krótkimi kosmykami. Można więc zrobić z niego fryzurę z grzywką na boki, czesać go klasycznie, tak aby włosy układany się naturalnie z przedziałkiem na środku lub na boku, albo zrobić nonszalanckie, niedbałe fale. Do ich wykonania przyda się kosmetyk do stylizacji lub woda z dodatkiem soli morskiej. Wybranym produktem wystarczy spryskać włosy, a następnie suszarką z dyfuzorem suszyć je, przykładając ją do pojedynczych pasm. Gdy włosy będą już suche, nakładamy na ich końce wybrany produkt do stylizacji, aby jeszcze utrwalić końcowy efekt. W ten sposób uzyskamy fryzurę modną, efektowną i elegancką jednocześnie! A jak to wygląda na zdjęciach? W dzisiejszej galerii przygotowaliśmy dla Was aż 16 wspaniałych inspiracji na blunt bob, dlatego jeżeli widzieliście już nasze artykuły, w których prezentujemy pomysły włosy w odcieniach szarości oraz propozycje na ciemne długie włosy, czas najwyższy przejść do oglądania!

Blunt bob – galeria zdjęć z 16 inspiracjami na fryzurę blunt bob

Blunt bob blond włosy

Źródło

Fryzura blunt bob z prostych włosów

Źródło

Blunt bob z jasnych włosów

Źródło

Fryzura blunt bob

Źródło

Blunt bob ciemne włosy

Źródło

Fryzura blunt bob z sombre

Źródło

Blunt bob z falowanych włosów

Źródło

Blunt bob z ciemnych włosów

Źródło

Inspiracje na fryzurę blunt bob

Źródło

Pomysły na blunt bob

Źródło

Blunt bob z rudych włosów

Źródło

Fryzura bunt bob z blond włosów

Źródło

Blunt bob z przedziałkiem na środku

Źródło

Blunt bob z prostych włosów

Źródło

Fryzura blunt bob z pofalowanych włosów

Źródło

Inspiracje na blunt bob

Źródło