Damskie fryzury na grzybka – 15 inspiracji na krótkie włosy

Damskie fryzury na grzybka - 15 inspiracji na krótkie włosy

Inspiracje na fryzurę na grzybka – 15 pomysłów na upięcia

Fryzura na grzybka to trend, który zawładnął światem we wczesnych latach dziewięćdziesiątych, kiedy to rodzice zafascynowani taką modą z własnej młodości ścinali w ten sposób włosy swoich dzieci. I choć nie każdemu taka długość i ułożenie kosmyków w pełni odpowiadało, to mimo to fryzura na grzybka powraca do łask i jest coraz częstszym wyborem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. To dlatego, że jest wręcz idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią krótkie włosy, a przy tym chcą uzyskać stylizację wygodną, prostą i uniwersalną jednocześnie. Kolejną ich zaletą jest możliwość dopasowania do każdej okazji, dzięki której można z niej zrobić zarówno luźne upięcia w sam raz na co dzień, jak i gustowne stylizacje na wystawne okazje. Jak więc dokładniej wygląda? Czym charakteryzuje się fryzura na grzybka i komu pasuje najbardziej? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury i przejrzenia naszych inspiracji!


W tym artykule znajdziesz:
1. Czym charakteryzuje się fryzura na grzybka?
2. Komu pasuje fryzura na grzybka?
3. Komu nie będzie pasowała fryzura na grzybka?
4. Pomysły na fryzury na grzybka – galeria zdjęć z 15 inspiracjami


Czym charakteryzuje się fryzura na grzybka?

Fryzura na grzybka to istna klasyka, która w ostatnich latach powraca niczym bumerang. W rzeczywistości trudno jednak ją scharakteryzować, ponieważ istnieje wiele jej wariacji. W swoim klasycznym wydaniu z przodu ma taką samą długość jak z tyłu, przy czym włosy powinny sięgać okolicy między brodą a czubkiem głowy. W ten sposób wyglądają jak ścięte na równo z miską, co tłumaczy jej angielską nazwę, czyli bowl cut. Częstym wyborem jest też wersja z krótkimi pasmami i prostą grzywką, które są cięte warstwami. Przy takim cięciu pod spodem włosy powinny być krótsze, a na wierzchu dłuższe, zaś grzywka najlepiej, aby łączyła się z resztą kosmyków. W ten sposób uzyskuje się popularną fryzurę na grzybka. Kluczem jest jednak umiejętne cięcie, dlatego przed udaniem się do specjalisty, warto wcześniej sprawdzić opinie na jego temat, aby po wykonaniu stylizacji móc cieszyć się profesjonalnie wykonaną fryzurą.

Komu pasuje fryzura na grzybka?

Teoretycznie fryzury z krótkich włosów pasują do każdego kształtu twarzy oraz rodzaju i typu włosów, jednak w praktyce wiele będzie zależało od rodzaju cięcia. Przykładowo, klasyczna fryzura na grzybka będzie pasowała osobom o owalnym kształcie twarzy, ta wycieniowana lepiej sprawdzi się u osób z trójkątnymi i kwadratowymi rysami, a krótka fryzura z grzywką zaczesaną na bok będzie lepszym wyborem dla okrągłych buzi. Mimo to, każda z nich niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim ze względu na długość kosmyków nie ma problemów z ich układaniem, a tym samym spędza się znacznie mniej czasu na ich stylizacji. Dodatkowo, takie cięcie rekompensuje osobom z cienkimi końcówkami ich mniejszą objętość, zaś tym z grubszymi włosami pozwala w łatwy sposób nad nimi zapanować. Kolejną ich zaletą jest możliwość wyeksponowania twarzy, co dotyczy przede wszystkim osób, które wybrały krótką fryzurę na grzybka. Tutaj tak samo jak w przypadku fryzury bombki mamy do czynienia z propozycją modną, stylową i uniwersalną jednocześnie, dzięki czemu można wykorzystać ją praktycznie w każdej sytuacji.

Komu nie będzie pasowała fryzura na grzybka?

Fryzura na grzybka ma wiele zalet, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że nie każdemu może pasować, zwłaszcza jeżeli jej rodzaj nie zostanie dobrany do urody danej osoby. Jest ona bowiem polecana przede wszystkim kobietom z drobną twarzą, delikatnymi liniami żuchwy oraz gładkimi, prostymi włosami, dlatego nie powinny korzystać z niej osoby o mocniejszych rysach oraz te z kosmykami, które mają tendencję do kręcenia się. Tutaj warto też pamiętać, że wybierając fryzurę na grzybka nie można zapomnieć o regularnej pielęgnacji, dlatego warto korzystać z domowych sposobów na lśniące włosy oraz domowych sposobów na przetłuszczające się włosy, dzięki którym kosmyki pozostaną nawilżone i odżywione, a tym samym będą wyglądały jeszcze efektowniej. A jak dokładniej wygląda fryzura na grzybka na zdjęciach? Już Wam pokazujemy! W dzisiejszej galerii przygotowaliśmy dla Was aż 15 wspaniałych propozycji na z ich wykorzystaniem, dlatego jeżeli widzieliście już nasze artykuły, w których prezentujemy inspiracje na fryzury blunt bob oraz pomysły na fryzury z długich ciemnych włosów , czas najwyższy przejść do oglądania!

Pomysły na fryzury na grzybka – galeria zdjęć z 15 inspiracjami

Fryzura na grzybka z ciemnych włosów

Źródło

Modna fryzura na grzybka

Źródło

Inspiracje na fryzury na grzybka

Źródło

Kolorowa fryzura na grzybka

Źródło

Fryzura na grzybka z kolorowych włosów

Źródło

Fryzura na grzybka

Źródło

Fryzura na grzybka krótkie włosy

Źródło

Fryzura na grzybka z cieniowanych włosów

Źródło

Fryzura na grzybka długie włosy

Źródło

Fryzura na grzybka blond włosy

Źródło

Pomysły na fryzury na grzybka

Źródło

Krótka fryzura na grzybka

Źródło

Damska fryzura na grzybka

Źródło

Cieniowana fryzura na grzybka

Źródło

Nowoczesna fryzura na grzybka

Źródło